Михайло Петрович ВОЙНАРЕНКО – перший на Поділлі член-кореспондент Національної академії наук України

26 березня 2015 року на засіданні вченої ради Хмельницького національного університету ректор М.Є. Скиба офіційно привітав першого проректора М.П. Войнаренка з обранням до найвищої в Україні наукової інституції, що об’єднує вчених академічного рівня, а саме – Національної академії наук України, в якості член-кореспондента по відділенню економіки.

Нещодавно надійшли також офіційні привітання від Президента Національної академії наук України, академіка Б.Є. Патона, Віце-президента НАН України, академіка В.М. Гейця, члена Президії НАН України, академіка В.П. Семиноженка, голови Західного наукового центру НАН України і МОН України, академіка З.Т. Назарчука та багатьох інших відомих вчених, друзів і колег.

Шлях до такого високого визнання на рівні економічної науки нашої держави був у Михайла Петровича складним і тривалим. Враховуючи, що лише п’ять міст України до виборів 2015 року мали член-кореспондентів і академіків НАН України в галузі економіки (Київ, Донецьк, Львів, Одеса і Ужгород), то професору з Хмельницького витримати конкуренцію було вкрай складно. Але він наполегливо йшов до цієї високої мети, примножуючи як власні наукові здобутки, так і наукове визнання досягнень університету, міста, області і усього Подільського краю. З п’ятої спроби балотування на вакантні місця в НАН України він переміг. І колектив Хмельницького національного університету щиро вітає Михайла Петровича з цією перемогою.

За інформацією відділу зв’язків з громадськістю ХНУ

Коротка біографічна довідка про М.П. Войнаренка

ВОЙНАРЕНКО Михайло Петрович народився на Хмельниччині 22 липня 1950 року у селі Струга Новоушицького району Хмельницької області в селянській сім’ї. Українець.

У 1976 році з відзнакою закінчив Хмельницький технологічний інститут побутового обслуговування. У 1983 р. Захистив кандидатську, а у 1995 р. Докторську дисертації в галузі економіки. В нашому ВНЗ пройшов шлях від студента, асистента, старшого викладача, доцента до заступника декана, професора, завідувача кафедри, проректора, першого проректора Хмельницького національного університету.

Войнаренко М.П. створив в університеті не просто наукову школу з проблем реформування економіки України через застосування кластерних технологій, яка стала першою в Україні з цих напрямів досліджень, але він її активно розвиває, публікуючи наукові статті, монографії як в Україні, так і за кордоном. Його монографія «Кластери в інституційній економіці», видана у 2011 році, на Всеукраїнському конкурсі наукових монографій з економічної теорії, який проводився Всеукраїнською асоціацією політичної економії спільно з НАН України отримала Першу премію. Ця монографія перевидана у 2013 році російською мовою в Санкт-Петербурзі (Росія), (теж стала лауреатом конкурсу на кращу наукову монографію в Росії за 2013 рік), а до кінця 2014 року вийшла з друку її англомовна версія у Польщі. В економічних колах наш університет сьогодні знають і в Україні, і в світі, в тому числі завдяки науковим працям Михайла Петровича. Тільки в цьому році опублікував три статті у журналах, які включені до наукометричної бази Scopus.

Під його керівництвом підготовлені і захищені 25 кандидатських та 3 докторські дисертації, прийняті до захисту ще 3 кандидатські і 1 докторська дисертації.

Войнаренко М.П. з 1996 року член, а з 2002 року голова спецради з захисту кандидатських і докторських дисертацій з економічних наук при Хмельницькому національному університеті. На даний час він є членом Координаційної ради Західного наукового центру НАН України і МОН України, членом Наукової ради МОН України, членом Комітету з державних премій України в галузі науки і техніки (секція гуманітарних і економічних наук), головою редколегії секції «Економічні науки» Вісника Хмельницького національного університету, членом редколегій українського журналу «Економіст» (м. Київ), російського журналу “Экономическое возрождение России” (м.Санкт-Петербург) та інших, головою Хмельницького обласного товариства “Знання” України, головою Спілки економістів Хмельницької області, а нещодавно Президія Спілки економістів України затвердила його керівником Секції розвитку конкурентоспроможності економіки України на основі кластерних моделей об’єднання підприємницьких структур.

Ним опубліковано понад 450 наукових праць, в тому числі 34 наукових монографії, 12 підручників і навчальних посібників, крім того 6 книг і 17 статей опубліковано за кордоном.

Войнаренко М.П. з 1995 року є координатором, директором центру з реалізації на Хмельниччині проектів Програми TACIS, Українсько-Британської програми, Програми НАТО «Партнерство заради миру» з перепідготовки та працевлаштування офіцерів запасу. За цими програмами університет отримав більше 1 млн. дол. США безповоротної фінансової допомоги.

Войнаренко М.П. Нагороджений Почесними грамотами Міністерства освіти України. У 2002 році йому присвоєно почесне звання “Заслужений діяч науки і техніки України“. Нагороджений Почесними Грамотами Кабінету Міністрів України і Верховної Ради України, Орденом України «За заслуги» ІІІ ступеня.

Войнаренко М. П. користується авторитетом у колективі університету, громадськості міста, області, наукових колах України, займає активну державницьку позицію.