Міжнародна сертифікація SolidWorks на факультеті інженерної механіки: 40 студентів успішно пройшли сертифікацію

У сучасних умовах розвитку техніки та технологій вже неможливо уявити якісну вищу технічну освіту без всебічного використання сучасних систем автоматизованого проектування. Наш університет був одним з перших вишів в Україні, який почав активне впровадження САПР при підготовці інженерів-механіків.

Однією з найпотужніших систем автоматизованого проектування на сьогоднішній день є система SolidWorks, що широко використовується на машинобудівних підприємствах в усьому світі для проектування виробів будь-якої складності та призначення: зараз у світі функціонує більше 2 млн. робочих місць SolidWorks на 182 тис. підприємствах, в тому числі на провідних машинобудівних підприємствах України.

В усьому світі студенти використовують SolidWorks при вивченні дисциплін інженерного циклу – загалом у вищих навчальних закладах використовується більше 1,6 млн. робочих місць SolidWorks для підготовки сучасних інженерів. Саме тому на факультеті інженерної механіки з 2006 року ми впроваджуємо SolidWorks в рамках наскрізної комп’ютерної підготовки.

Крім того, у 2009 році, внаслідок переговорів з корпорацією SolidWorks (США), наш університет отримав право організовувати офіційні сертифікаційні екзамени, отримавши міжнародний статус Authorized CSWA Provider. В результаті, на факультеті інженерної механіки був створений та успішно функціонує спеціалізований навчально-сертифікаційний центр SolidWorks (3-103).

Центр SolidWorks факультету інженерної механіки (3-103)

З 2010 року, вже п’ятий рік поспіль, з метою поглиблення вивчення системи SolidWorks, на факультеті інженерної механіки проводяться студентські наукові семінари з підготовки до складання сертифікаційного екзамену SolidWorks на отримання міжнародного сертифікату – Certified SolidWorks Associate (CSWA).

Варто зазначити, що навчання та міжнародна сертифікація проводяться виключно для студентів факультету інженерної механіки, оскільки студенти факультету вивчають SolidWorks в рамках програми наскрізної комп’ютерної підготовки.

Центр SolidWorks факультету інженерної механіки має міжнародний статус (таких є всього 2 в Україні).
На фото справа – приклад сертифікату міжнародного зразка, що можна отримати в нашому центрі.

Додатковий розширений курс підготовки до складання сертифікаційних екзаменів включає в себе:

– розширені можливості системи SolidWorks для створення складної геометрії;
– опрацювання літератури, що рекомендована корпорацією SolidWorks для підготовки до складання сертифікаційних екзаменів CSWA;
– поглиблене вивчення можливостей SolidWorks у створенні креслень за вітчизняними стандартами;
– робота зі складними зборками;
– особливості розрахунку на міцність за допомогою SolidWorks Simulation. Особливості проведення оптимізації конструкцій відповідно до проведених розрахунків на міцність;
– теоретична підготовка відповідно до вимог, що пред’являються до спеціаліста рівня Certified SolidWorks Associate (CSWA).

В результаті проведеного навчання у весняному семестрі поточного року, 40 студентів факультету (з 42) успішно склали екзамени та отримали сертифікати CSWA міжнародного зразка.

Студенти факультету інженерної механіки – сертифіковані спеціалісти SolidWorks

Міжнародний сертифікаційний екзамен SolidWorks (у форматі 2014 року) складається з 14 тестових завдань, що включає в себе моделювання деталей, зборок та питання щодо оформлення креслень. Екзамен проводиться дистанційно в режимі on-line, приймає екзамен американський сертифікаційний сервер. Кожне питання оцінюється певною кількістю балів, мінімальна кількість балів, необхідна для отримання сертифікату – 165. Список студентів, що успішно склали сертифікаційні екзамени, наведено нижче.

Прізвище, ім’я

40

Шпачук Іван

240

Загалом, в результаті навчання за п’ять останніх років сертифікованими спеціалістами SolidWorks стали більше 200 студентів факультету інженерної механіки.

Оскільки наш університет є Всеукраїнським центром SolidWorks, ми проводимо офіційну сертифікацію за програмою CSWA також для студентів та викладачів інших навчальних закладів – всього в центрі SolidWorks проведено більше 300 сертифікаційних екзаменів. (з грудня 2009 року) Зокрема, сертифікацію проходили студенти та викладачі таких вищих навчальних закладів:

1. Московський державний технічний університет ім. Баумана.
2. Білоруський національний технічний університет (м. Мінськ).
3. Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”.
4. Київський національний університет технологій та дизайну.
5. Національний аерокосмічний університет ім. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”.
6. Харківський національний автомобільно-дорожній університет.
7. Харківський національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”.
8. Східноукраїнський національний університет ім. Даля (м. Луганськ).
9. Сумський державний університет.
10. Вінницький національний технічний університет.
11. Івано-Франківський національний технічний університет нафти й газу.
12. Українська інженерно-педагогічна академія (м. Харків).

Враховуючи успіхи факультету інженерної механіки у впровадженні сучасних інженерних технологій, корпорація SolidWorks (США) опублікувала у 2012 році світовий прес-реліз про наш університет (на англійській та російській мовах):

Вітаємо наших студентів з отриманням статусу сертифікованих спеціалістів SolidWorks та бажаємо подальших успіхів!

доц. Харжевський В.О.,
центр SolidWorks