Міжнародна сертифікація SolidWorks для студентів факультету інженерної механіки

На факультеті інженерної механіки ХНУ проведено офіційну міжнародну сертифікацію студентів за програмою підготовки CSWA (Certified SolidWorks Associate – сертифікований спеціаліст, базовий рівень).

Відповідно до домовленостей з компанією SolidWorks Corp. (США), факультет інженерної механіки Хмельницького національного університету має право проводити міжнародні сертифікаційні екзамени з системи комп’ютерного моделювання та інженерного аналізу SolidWorks. Екзамени проводяться у створеному в університеті навчально-сертифікаційному центрі SolidWorks (3-103), що має офіційний статус – SolidWorks Academic Certification Provider.

З 2010 року на факультеті інженерної механіки щорічно проводяться студентські наукові семінари з метою поглибленого вивчення системи SolidWorks та підготовки до складання сертифікаційних екзаменів на отримання міжнародного сертифікату – Certified SolidWorks Associate (CSWA). Проведена сертифікація є вже сьомою за час існування центру.

Центр SolidWorks факультету інженерної механіки (3-103)

Зазначимо, що навчання та міжнародна сертифікація проводяться виключно для студентів факультету інженерної механіки, оскільки студенти факультету вивчають SolidWorks в рамках програми наскрізної комп’ютерної підготовки. Додатковий розширений курс підготовки включав наступні питання:

– розширені можливості системи SolidWorks для створення складної геометрії;

– опрацювання літератури, що рекомендована корпорацією SolidWorks для підготовки до складання сертифікаційних екзаменів CSWA.

– поглиблене вивчення можливостей SolidWorks у створенні креслень за вітчизняними стандартами;

– робота зі складними зборками;

– особливості розрахунку на міцність за допомогою SolidWorks Simulation, проведення оптимізації конструкцій відповідно до розрахунків;

– основи проектування деталей з листового металу;

– теоретична підготовка відповідно до вимог, що пред’являються до спеціалістів рівня Certified SolidWorks Associate (CSWA).

У результаті навчання, проведеного цього року, 34 студенти факультету успішно склали екзамени та отримали сертифікати CSWA міжнародного зразка.

Міжнародний сертифікаційний екзамен SolidWorks (у форматі 2016 року) складається з 14 тестових завдань, що включає в себе моделювання деталей, зборок, а також теоретичні питання щодо оформлення машинобудівних креслень. Екзамен проводиться дистанційно, в режимі on-line, приймає екзамен американський сертифікаційний сервер корпорації SolidWorks. Порівняно з минулим роком тестові завдання були дещо змінені та в багатьох випадках ускладнені, проте, незважаючи на це, студенти загалом показали достатньо високий рівень знань та навичок.

9 грудня 2016 року було проведено урочисте вручення сертифікатів.

Студенти факультету, що успішно склали сертифікаційні екзамени CSWA:

Приклад сертифікату CSWA (Certified SolidWorks Associate):

За час існування центру SolidWorks (http://solidworks.com.ua) вже проведено 494 офіційних сертифікаційних екзамени та видано 400 сертифікатів. Зокрема, за останні сім років сертифікованими спеціалістами стали 258 студентів факультету інженерної механіки.

Офіційна сертифікація за програмами CSWA/CSWP (базового та професійного рівнів) проводиться в центрі SolidWorks також для викладачів та студентів інших навчальних закладів: на сьогоднішній день таку сертифікацію проходили представники 13 вищих навчальних закладів. Крім того, центр SolidWorks активно співпрацює з машинобудівними підприємствами регіону з питань навчання та проходження курсів підвищення кваліфікації щодо автоматизації проектно-конструкторських робіт.

На факультеті інженерної механіки в навчальному процесі використовується весь спектр інженерного програмного забезпечення на базі технологій SolidWorks 2016/2017, що стало можливим завдяки співпраці факультету з компанією SolidWorks Corp. (США) та їх авторизованим представником на території України – компанією «Інтерсед Україна».

На сьогоднішній день ґрунтовні знання з комп’ютерних технологій автоматизованого проектування та інженерного аналізу є необхідними для сучасних спеціалістів, оскільки саме за допомогою методів комп’ютерного моделювання проводиться проектування на провідних машинобудівних підприємствах України та світу.

Вітаємо наших студентів з успішним проходженням міжнародної сертифікації CSWA та бажаємо подальших успіхів!

доц. Харжевський В.О.,
факультет інженерної механіки ХНУ