За ініціативи викладачів кафедри теорії та методики трудового і професійного навчання для студентів спеціальності «Технологічна освіта» і «Декоративно-прикладне мистецтво» 1 квітня 2015 року організовано і проведено майстер-клас з Самчиківського розпису за участі народного майстра України, директора художньої школи з народного розпису та декоративно-прикладного мистецтва Раковського Віктора Геннадійовича, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України.
Самчиківський розпис – вид традиційного народного мистецтва південно-східної Волині, яким славиться село Самчики Хмельницької області. Твори Самчиківського розпису знаходяться в музеях та картинних галереях багатьох міст України: Києва, Львова, Сум, Канева, Запоріжжя, Хмельницького, Нетішина, Острога. Також у багатьох приватних зібраннях України та закордоном (Нідерланди, Америка, Росія, Польща). Виставлялись на обласних, всеукраїнських та закордонних мистецьких виставках.
Провідна роль у розписах належить рослинним мотивам, що відбилось у назвах – ружа, мальва, барвінок, мак, горицвіт, соняхи, колосочки, калина, дзвоники тощо. Під час проведення майстер-класу народний майстер розповів детально про кожний елемент, який використовується в Самчиківському розписі та його символічне значення. За лічені хвилини майстер продемонстрував, як намалювати квітку, використовуючи всього три елементи: маківку, перчинку та тюльпан.
Віктор Геннадійович показує студентам форми глечиків та їх орнаментальні мотиви
Учнівські роботи з Самчиківського розпису
Найулюбленішим та найбільш розвинутим орнаментальним мотивом розписів є вазон – образ світового дерева, який студенти вчились малювати на майстер-класі. В його кроні вони розташували дві птахи, які перебувають ніби вічно у «дереві життя». У розписах також переважає рослинний з геометричними елементами крупний орнамент.
Студенти з захопленням слухали розповідь про те, як створити художній твір або просто побудувати композицію Самчиківського розпису та надати їй певного символічного значення.
«Дерево-життя», яке студенти намалювали під час проведення майстер-класу, вони пообіцяли закінчити та прикрасити цими роботами стіни рідного гуртожитку.
Віктор Раковський зробив невелику експозицію своїх керамічних виробів (кахлі) у стилі Самчиківського розпису.