Літня мовна школа «Lato z językiem polskim»

15–25 серпня 2023 року в Українсько-польському центрі європейської інтеграції відбулася Літня мовна школа «Lato z językiem polskim» для вступників-полоністів (першокурсників ХНУ) ОПП «Середня освіта (Мови і літератури (польська, українська))», а також для майбутніх абітурієнтів-полоністів (старшокласників ЗЗСО), які планують навчатися на спеціальностях кафедри слов’янської філології, організована та проведена старшими викладачами кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету Юлією Серковою і Світланою Войталюк.

Протягом двох тижнів учасники Літньої школи мали можливість познайомитися з орфографічними і граматичними особливостями польської мови, дізнатися про історію, культуру та традиції польського народу і, звичайно, відвідати цікаві екскурсії.

Кожен день Літньої мовної школи був цікавий, веселий, творчий і яскравий. Учасники виконували різні вправи для розвитку зв’язного мовлення, цікаві завдання, яскраві ілюстрації, завдання творчого характеру, які допомагають швидко, легко і з великим задоволенням опановувати польську мову. Дібрані творчі, пізнавальні завдання спрямовані на розвиток креативного мислення учасників.

Також для учасників школи був організований перегляд фільмів польською мовою. Чим корисний перегляд фільмів в оригіналі? Покращується сприйняття мови на слух. Слухаючи інтонацію, ритм, вимову, виробляється звичка до сприйняття мови. Поповнюється словниковий запас. Вивчати слова найкраще в контексті, а в фільмі контекст вже створений, тому легше його запам’ятати. Покращується вимова. Адже слухається і запам’ятовується, як слово вимовляється правильно (з яким наголосом та інтонацією).

Дуже сподобалися учасникам платформи Kаchoot i Wordwall, за допомогою яких проводилися інтерактивні заняття та перевірка знань із польської мови у цікавій формі. Ну і, звичайно, настільні ігри з історії Польщі, які дуже подобаються дітям, бо як відомо, у грі навчаємося.

Заняття просто неба підвищують залученість дітей до навчання, свіже повітря позитивно впливає на фізичне самопочуття, що покращить їхній психічний та емоційний стан.

Незабутні та цікаві екскурсії до Костела св. Анни на Гречанах, пам’ятника репресованим, каплиці мучеників, в якій знаходиться ікона «Остатнє судилище» і у формі хреста «Плащаниці», на якому містяться списки всіх репресованих, ці ж списки замуровані в капсулі пам’ятника, на якому написано «Не бійтеся тих, хто вбиває тіло, – душі вбити не може».

Екскурсія до Меджибожа, під час якої побачили фортецю не лише ззовні, а й підземелля, де ведуться археологічні дослідження.

Екскурсія до обеліску «Полякам, які загинули в боротьбі з російськими військами за демократичні ідеали Конституції 3 травня в 1792 р.», який знаходиться у мальовничому селі Зеленці з неймовірно красивою природою. А також відбулася екскурсія до Ангела Скорботи у м. Хмельницькому.

Після закінчення Літньої мовної школи «Lato z językiem polskim» усі учасники отримали дипломи підтвердження.

Участь у роботі Літньої мовної школи дала можливість усім її слухачам ближче познайомитися між собою, адже участь брали і цьогорічні вступники-першокурсники, у яких ще не розпочалося навчання у ЗВО, і майбутні абітурієнти (цьогорічні випускники ЗЗСО), які планують вступати на полоністичні спеціальності кафедри слов’янської філології ХНУ. Усі заняття відбувалися польською та українською мовами, що дозволили підвищити мовний рівень знань, набутих практичних умінь і навичок. А спілкування у вільний час (під час екскурсій, наприклад) польською мовою також сприяло отриманню додаткових знань. 

Дякуємо викладачам кафедри Юлії Серковій та Світлані Войталюк за організацію Літньої мовної школи, проведені заняття на високому методичному рівні, добір цікавих і пізнавальних завдань для розвитку мовленнєвих компетентностей, супровід її учасників до визначених програмою екскурсійних місць та впевнене формування у кожної особистості soft skills.

Інформація кафедри слов’янської філології