Літературно-мистецьке свято «Серед війни черпаю силу в слові»

25 жовтня, до Дня української писемності та мови, в Науковій бібліотеці відбулося літературно-мистецьке свято «Серед війни черпаю силу в слові», на яке завітали майстри українського слова та студенти і викладачі Хмельницького національного університету різних факультетів, зокрема: ГПФ, ФІТ, ФІТА,ФМВП, ФТД.

Серед почесних гостей заходу:

Віталій Міхалевський канд. фіз-мат. наук, доцент кафедри комп`ютерних наук ХНУ, поет і публіцист, член Національної спілки письменників і Національної спілки журналістів України, голова ХОО Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т. Г. Шевченка, автор, упорядник-редактор художньо-мистецького альманаху «Слово єднає» та художнього-публіцистичного альманаху ХНУ «Думки творчий злет»;

Михайло Цимбалюк – поет, публіцист, журналіст, член Національної спілки письменників України, наразі військовослужбовець ЗСУ, учасник російсько-української війни;

Анатолій Ненцінський – український поет, гуморист, лауреат обласних літературних премій ім. Володимира Булаєнка, ім. Микити Годованця, ім. Миколи Федунця та міської премії ім. Б. Хмельницького; заслужений журналіст України, член Національної спілки письменників України;

Наталя Мазур – поетеса, прозаїк, казкарка, перекладачка, членкиня Національної спілки письменників України.

Хвилиною мовчання вшанували присутні пам’ять загиблих українських героїв і героїнь, військових і цивільних, дорослих і янголят.

Під час виступів митці слова читали свої поетичні твори, викликаючи у молоді глибоку шану до героїв, які боронять нашу землю від російської навали, прагнення збереження рідної мови й національних традицій, незламну віру в майбутнє вільної, сильної та незалежної України.

Зокрема, Віталій Міхалевський наголосив, що поетичне слово не тільки передає глибокі емоції, а й сприяє формуванню національної свідомості та єдності, є духовним щитом, що оберігає і захищає самобутність нашого народу. Як не тільки поет, а ще й науковець, він дотепно пов’язав математику з поезією, відповів на питання студентів щодо своєї творчості, представив присутнім свої вірші.

Звернувся до теми поезії та її ролі в житті людини також поет-захисник Михайло Цимбалюк, автор 12 книжок, який приїхав у відпустку з Куп’янського напрямку. Він виступив перед студентською молоддю із закликом пам’ятати, що українська мова – це кордони нашої країни, розповів про значення українського слова та вплив творчості на передньому краї оборони, а також прочитав присутнім свій вірш «Поезія».

З патріотичними віршами, сповненими невимовного болю й віри в перемогу, виступила Наталя Мазур. Її вірші «За все – спасибі», «Вишиванка» та інші глибоко торкнулися сердець слухачів, стали втіленням незламного духу українського народу й незгасимої надії на світле майбутнє.

Не менш зворушливим був поетичний твір Анатолія Ненцінського «Аеропорт». Написаний у вигляді діалогу, вірш змусив присутніх задуматися над власним внеском у загальну перемогу, адже сила нації – в єдності людей і їх готовності боротися до кінця. Аеропорт – територія, де немає місця для байдужості або відстороненості – дії кожного наближають перемогу над ворогом. Читав поет і свої гуморески на знак того, що навіть у найтяжчі часи народ черпає силу в гуморі та не втрачає надію на краще. На закінчення виступу автор подарував бібліотеці свою нову збірку «Пожнив’я» із власними правками.

Під час заходу відбулася презентація літературно-публіцистичного альманаху «Південний Буг» (№ 13–14), в якому зібрані твори письменників Хмельниччини та України про сучасні події, насамперед, про російсько-українську війну.

За найкращі запитання до майстрів українського слова студент ФІТА групи АПІ-24-1 Максим Оксенюк отримав жартівливий приз – наліпку «Ведеться відеоспостереження».

Організатори заходу:

  •  Наукова бібліотека Хмельницького національного університету;
  •  Відділ навчально-виховної роботи (завідувачка відділу Інна Горячок).

Наукова бібліотека
Хмельницького національного університету