З початком навчального року кафедра слов’янської філології Хмельницького національного університету у співпраці з Товариством «Інтеграція Європа-Схід» (Польща) почала реалізовувати міжнародний проект «Нові кваліфікації – нові можливості. Підтримка кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету». Проект фінансується Фундацією сприяння полякам на Сході та співфінансується в рамках допомоги Сенату Республіки Польща полякам за кордоном.
Партнерами Хмельницького національного університету у реалізації проекту є: Товариство «Інтеграція Європа-Схід» (Польща) та Педагогічний університет ім. Комісії народної освіти у Кракові (Польща).
Метою проекту є розвиток польської філології в Україні через підтримку кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету. Проект призначений для підвищення компетенції викладачів кафедри через організацію курсів з методики навчання польської мови та практики-стажування для студентів-полоністів ХНУ у Польщі, набуття мовних навичок початківцями у вивченні польської мови, а також оновлення навчально-методичної бази традиційних та мультимедійних матеріалів для навчання полоністики на кафедрі.
Відповідно до виконання умов міжнародного проекту зараз (з вересня 2017 року) проводяться курси (підготовка студентів-першокурсників) з вивчення польської мови. Закінчення курсу дозволяє розуміти мову викладання, а також розрахований на вмілу комунікативну поведінку в академічному середовищі. Лекції базуються на схожості та відмінностях між мовами (українською та польською). На прикладах обговорюються ситуації з повсякденного життя.
У цьому курсі беруть участь 15 студентів першого року навчання. Лекторами є старші викладачі кафедри слов’янської філології Дутковська О. Б., Сашко І.С., Серкова Ю. І. Програма занять розрахована на 20 академічних годин, на яких слухач поетапно здобуває знання і практичні вміння з польської мови. Перед початком курсу було проведено кваліфікаційний тест для визначення рівня володіння вивченого предмету. Заняття проводяться двічі на тиждень (у вівторок і четвер) в Українсько-польському центрі європейської інтеграції, який є лабораторією навчання польської мови у Хмельницькому національному університеті. Окрім того, студенти-початківці отримують завдання для самостійної роботи. Також для першокурсників, які беруть участь у проекті, передбачено й проведення скайпових занять (40 годин) із Е. Калетою, вчителем польської мови об’єднаних шкіл м. Сташова (Польща).
Лекційний курс з дисципліни викладається з використанням мультимедійного обладнання. Навчальна програма виконується з використанням кращих польських підручників та посібників. Слухачі курсів користуються бібліотекою польської літератури УПЦ, медіатекою. Регулярно відбуваються перегляди документальних, художніх фільмів польською мовою, що сприяє швидшому засвоєнню польської мови.
Програма курсу передбачає: лекційний матеріал, ознайомлення з історією та традиціями Польщі, практичні заняття з мультимедійним супроводом. Кожен курс включає в себе навички: аудіювання, читання, говоріння, письма.
Абітурієнт не завжди має хоча б початковий рівень знань з польської мови, тому цей курс практичного вивчення польської мови у рамках виконання міжнародного проекту став дуже корисним для студентів-полоністів першого року навчання, який є допоміжним інтенсивним курсом вивчення польської мови, що дає можливість швидше перейти до опанування інших полоністичних дисциплін спеціальності.
Інформація кафедри слов’янської філології