10 квітня 2025 року проректорка з науково-педагогічної роботи Катерина Скиба, декан факультету міжнародних відносин та права Юрій Мудрик, завідувачка кафедри міжнародної комунікації та політології Ольга Заславська, професорка кафедри міжнародної комунікації та політології Олеся Посвістак та викладачка кафедри міжнародної комунікації та політології Вікторія Налімова взяли участь у роботі круглого столу з питань розвитку демократичного середовища в Україні, в рамках якого команда EDC презентувала проєкт «Education for Democratic Citizenship». Метою проєкту є розроблення та впровадження навчальної програми з демократичної освіти для ключових стейкхолдерів, зокрема викладачів університетів, працівників Міністерства освіти і науки України, активістів та лідерів громад.
На заході з вітальним словом виступив заступник Міністра освіти і науки України Михайло Вінницький. Серед учасників презентації були: Раїса Євтушенко, головна спеціалістка Директорату шкільної освіти; Ігор Балуба, керівник експертної групи Директорату вищої освіти та освіти для дорослих; Dr Jan Aidemark, Linnaeus University, Sweden; Ганна Риженко, Linnaeus University, Sweden; Ірина Губеладзе, Інститут соціальної та політичної психології НАПН України, ГО «Асоціація політичних психологів України»; Олег Мазурик, Київський національний університет імені Тараса Шевченка; Маргарита Широкова, Київський національний університет імені Тараса Шевченка; Тетяна Мелещенко, декан історичного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова; Валерій Тертичка, Національний університет «Острозька академія», ГО «Школа врядування».
Під час круглого столу «Розвиток демократичного середовища: можливості, виклики та роль інституцій» учасники та учасниці обговорили актуальність участі їхніх інституцій у проєкті та виклики у формуванні демократичного середовища.
Загалом, проєкт «Education for Democratic Citizenship» спрямований на зміцнення демократичних цінностей та практик в українській освіті та суспільстві. Він передбачає дворічну 80-годинну навчальну програму, що складається з трьох модулів. Модуль 1: Належне врядування та демократичні інституції. Модуль 2: Демократична культура, громадянська ідентичність та залученість. Модуль 3: Врядування ЄС та європейське громадянство. Програма включає лекції з демократії, практичні заняття, коучинг та розробку учасниками мініпроєктів. Ці проєкти мають на меті інтегрувати демократичні принципи в освітній процес, забезпечуючи сталий розвиток демократичних практик у суспільстві.
Очікується, що проєкт матиме довгостроковий вплив на громадянську освіту в Україні.



Інформація факультету міжнародних відносин та права