Круглий стіл «Революція Гідності – дев’ять років на шляху національного єднання та євроінтеграції українців»

20 лютого 2023 р. маємо 9 річницю відзначення Дня Героїв, це день жалоби і пам’яті. Проте, водночас, це день Великого духовного піднесення та Великої Вдячності Героям Небесної сотні, котрі ціною власного життя Вибороли Свободу та Гідність Українців!

В Хмельницькому національному університеті відбувся круглий стіл «Революція Гідності – дев’ять років на шляху національного єднання та євроінтеграції українців». Спікером та модератором заходу став доктор історичних наук, професор Юрій Сергійович Земський. Студенти кафедри міжнародної комунікації та політології подискутували про цей переломний момент в новітній історії нашої держави, спробували осягнути місце та роль Героїв Небесної Сотні у контексті нинішньої російсько-української війни та поміркували про значення подій на Майдані для майбутнього України. До заходу долучилися викладачі кафедри міжнародної комунікації та політології.

Події на Майдані у Києві впродовж грудня 2013–лютого 2014 років стали часом справжнього утвердження в українському суспільстві Конституційних прав та свобод. Українці довели, що саме Народ є джерелом влади, саме воля та інтереси людей є найвищою цінністю в державі, а інститути та структури влади мають бути підзвітними народу і виконувати свою функції в інтересах народу, але ніяк не навпаки. Спроба узурпації влади, авторитарні й диктаторські методи управління не є, і не можуть бути прийнятними для українців.

На жаль, зневага до людей та повне ігнорування інтересів суспільства, що були властивими для управління в радянському минулому, міцно утвердилися в політичній системі теперішньої росії. Саме таку систему правління росія прагнула утвердити також і в Україні. Програвши свою боротьбу на Майдані, росія розв’язала спочатку приховану, а на тепер – відкриту, повномасштабну, загарбницьку війну. Тож після Революції Гідності, українці вимушено тепер продовжують боротьбу у війні за власну Свободу та Гідність, за право бути господарями на своїй рідній землі проти зовнішнього ворога!

Перемогли тиранію внутрішню, переможемо і зовнішню!

Слава Україні та Героям- Захисникам України!!!

Вічна Слава Героям Небесної Сотні!!!

Інформація кафедри
міжнародної комунікації та політології