8-9 квітня 2015 року в Хмельницькому національному університеті відбулася ІV Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Професійний розвиток та становлення особистості сучасного фахівця в умовах освітнього простору», яку проводила кафедра практичної психології та педагогіки.
В конференції брали участь студенти з Прилук, Кам’янця-Подільського, Івано-Франківська, Кременчука, Києва, Харкова, Дніпропетровська, Кривого Рогу, Полтави, Запоріжжя, Хмельницького, студенти вищих навчальних закладів Поділля, котрі презентували результати своїх науково-практичних досягнень в царині психології й педагогіки.
З привітальними словами до учасників конференції звернулися проректор з наукової роботи Хмельницького національного університету доктор технічних наук, професор Параска Георгій Борисович, декан гуманітарно-педагогічного факультету, кандидат філологічних наук, доцент Станіславова Людмила Леонідівна, завідуючий кафедри практичної психології та педагогіки доктор психологічних наук, професор Потапчук Євген Михайлович.
Проректор з наукової роботи зазначив, що метою конференції є активізація наукового мислення студентів щодо продукування та ефективного вирішення наукових ідей, громадських і соціальних ініціатив у відповідності до потреб сучасного суспільства. Декан факультету наголосила, що активна громадська позиція молоді сприяє формуванню патріотичних почуттів, національної свідомості, гідності, поваги до України, рідного міста та своєї альма-матер. Завідувач кафедри відмітив наявність на випусковій кафедрі потужних можливостей задовольняти потреби молоді в отриманні якісної психологічної освіти за широким спектром спеціалізацій підготовки. Значну увагу приділив особливостям здобуття професії психолога, зазначивши, що навчаючись на психолога, молоді люди мають можливість не тільки здобути гарну професію, а й отримати потрібні знання для себе особисто, для сімейного життя та виховання дітей.
Роботу пленарного засідання відкрила Крістіна Старостіна, студентка ІV курсу спеціальності „ Практична психологія ”, яка розкрила суть проблеми самооцінки як структурного компоненту соціально-психологічної компетентності студента ВНЗ, наводячи результати емпіричного дослідження.
Не менш цікавою була доповідь студента ІІ курсу спеціальності „ Практична психологія ”, учасника, що перейняв наукову естафету – Володимира Ризака. Його виступу на тему «Базові пренатальні матриці як теоретична основа для вирішення проблеми травми народження» викликав неабияку зацікавленість як серед студентів, так і серед викладачів.
Наші гості під час пленарного засідання також привернули увагу до результатів своїх наукових пошуків за такими напрямами: Гадаєнко О. «Особистість та різноманітність форм її розвитку в процесі навчання»; Караповський С. «Деякі особливості освітньої управлінської діяльності».
Учасники конференції, під час своїх виступів, продемонстрували високі теоретичні та практичні психолого-педагогічні знання, що стало свідченням таких якостей, як творчість, динамічність, захопленість, ініціативність, інноваційність та відданість професії. Усі учасники конференції отримали сертифікати.
Після пленарного засідання студенти взяли участь у презентації майстер-класів з основ психологічного консультування в позитивній психотерапії та тренінгу «Як стати успішним?..». Учасники конференції вчилися бути незалежними та успішними як в професійній діяльності, так і в особистому житті.
Загалом, під час конференції охоплено низку актуальних питань, пов’язаних із особливостями:
– психоемоційного розвитку особистості в процесі навчання та при окремих станах;
– змісту, форм і методів підготовки фахівців; адаптації, дезадаптації та психокорекції в процесі самореалізації в майбутній професійній діяльності.
Психологічне та психічне здоров’я є найвищою ознакою гармонійної особистості, котра формується завдяки психолого-педагогічними здобуткам, у гуманному середовищі, осередком якого і є кафедра практичної психології та педагогіки Хмельницького національного університету.
Учасники конференції висловили щиру вдячність за цікавий та змістовний науковий захід, гості були в захопленні від зустрічі та висловили надію на подальшу тісну співпрацю з кафедрою практичної психології та педагогіки ХНУ.
Інформує із задоволенням та неабиякою гордістю
кафедра практичної психології та педагогіки