Підтримуючи міжнародні ініціативи підвищення фінансової обізнаності дітей та молоді, кафедра фінансів, банківської справи та страхування виступила координатором та співорганізатором заходів міжнародної інформаційної кампанії з фінансової обізнаності – #Global Money Week 2021 (Всесвітній тиждень грошей) у Хмельницькому національному університеті.
Необхідно зазначити, що вперше у світі заходи Global Money Week проведені у 2012 році, відтоді учасниками руху з фінансової просвіти стали понад 40 мільйонів осіб з понад 170 країн.
Офіційним координатором проекту в Україні є Національний банк України.
Ключову тему цьогорічних заходів організатори визначили – “Бережіть себе, бережіть свої гроші!”, адже зважаючи на особливості життя та функціонування під впливом фактору пандемії важливо піклуватися про здоров’я та залишатися фінансово стійкими.
На основі забезпечення широкої інформаційної підтримки координаторами, Global Money Week у Хмельницькому національному університеті, д.е.н., завідувачем кафедрою фінансів, банківської справи та страхування Хрущ Нілою Анатоліївною та к.е.н., доцентом кафедри фінансів, банківської справи та страхування, Приступою Людмилою Анатоліївною, впродовж тижня, з 22 по 28 березня, студенти факультету економіки та управління та всі зацікавлені особи, що долучитись до участі у різноманітних тематичних програмних заходах освітнього-розважального характеру, стали учасниками справжнього марафону з підвищення рівня фінансової грамотності, що проводився у безпечному он-лайн режимі.
Так, обираючи за власними уподобаннями й рівнем фахової підготовки наші студенти різних спеціальностей та курсів активно включились у роботу на вебінарах, які щоденно проводились спеціалістами Національного банку України, не лише українською, а й англійською мовами.
Зокрема, у межах тематичного вебінару “НБУ – 30 років розвитку: якими ми були, що змінилось і яке майбутнє будуємо”, учасники отримали чудову можливість ознайомитись з історичними аспектами розвитку системи центробанків у світі та Україні, метою їх діяльності, ключовими функціями та основними завданнями Національного банку України й сучасними трансформаційними змінами.
А інформація вебінару “Еволюція монетарної політики НБУ за роки незалежності”, стала чудовим доповненням до отриманих фахових знань циклу дисциплін банківського спрямування для студентів 3-4 курсів спеціальності 072 “Фінанси, банківська справа та страхування”.
Водночас, вебінар, що проводився англійською мовою “The promise of decentralization and the role of central banking”, де обговорювались перспективи й обмеження технологій децентралізації розрахунків та ролі центрального банку у розвитку децентралізованих систем був високо оцінений студентами-магістрами.
Вебінар “Як та коли виник Національний банк України?”, представлений спікером – Денисом Толочко, директором Музею грошей НБУ, дозволив не лише ознайомитись із історією становлення та розвитку банківської справи в Україні та центрального банку, але й захопив аудиторію вражаючими фактами про банкноти гривні (як наприклад спецоперація “Щит України”), пам’ятні та інвестиційні монети.
Захоплення студентів усіх курсів, учасників Global Money Week Ukraine 2021 від Хмельницького національного університету, викликав вебінар – “Як користуватися Cashless за межами Гоґвортсу?”, де не лише у формі доступного для розуміння, дружнього спілкування, доповненого елементами ігрового оформлення було акцентовано увагу на особливостях та перевагах безготівкових розрахунків, а й наголошено на правилах та умовах їх безпечності.
Практичною цінністю щодо уникнення потрапляння у шахрайські схеми, вмінню вчасного їх розпізнавання та правильного реагування у відповідних ситуаціях вирізнявся вебінар “Лайфхаки з платіжної безпеки”.
Також численні практичні поради з організації особистих фінансів для забезпечення фінансової стійкості та мінімізації особистих фінансових ризиків було надано у межах вебінару “Стрес-тест особистих фінансів, або Як забезпечити фінансову стійкість в умовах невизначеності”.
Було проведено низку відкритих навчальних занять із використанням можливостей інтерактивної взаємодії зі студентською аудиторією. В межах викладання дисципліни “Фінанси і банківська справа”, к.е.н., доцентом кафедри, Приступою Людмилою Анатоліївною, координатором Global Money Week у Хмельницькому національному університеті, при опрацюванні студентами 2 курсу спеціальностей “Маркетинг” (гр. МР-19-1), “Облік і оподаткування” (гр. ОА-19-1), “Підприємництво, торгівля та біржова діяльність” (гр. ПТБ-19-1, гр. УПД-19-1) та студентами 1 курсу скороченої форми навчання спеціальності “Підприємництво, торгівля та біржова діяльність” (гр. ПТБтс-20-1), теми “Фінанси населення”, класичне викладення програмного матеріалу та розгляд ключових аспектів сутності фінансів населення, їх значення, джерел формування доходів, структури витрат, організації заощаджень та сучасних можливостей формування фінансового портфеля громадян, для перевірки засвоєння навчального матеріалу та з’ясування проблемних до сприйняття аспектів, було доповнено використанням ресурсів геймізованого інтерактивного опитування на платформі Kahoot “Планування сімейного бюджету” та “Розумні заощадження”. А при проведенні занять з навчальної дисципліни “Фінанси, гроші та кредит”, для опрацювання теми “Сутність та функції грошей” студентами 2 курсу, було запропоновано поєднання традиційного опанування і закріплення матеріалу та он-лайн інтерактивних заходів: відеоекскурсії “ТОП-5 ЕКСПОНАТІВ ” від НБУ та тематичної Kahoot вікторини “Валюти світу”. Для актуалізації знань з попередніх тем курсу, на прохання студентів, також було проведено Kahoot вікторину “Ринок фінансових послуг”.
Для студентів молодших курсів, непрофільних спеціальностей, бажаючих поглибити свої фінансові знання координаторами Global Money Week Ukraine 2021 було запропоновано до розв’язання кейс «Магія складних відсотків, або Як я став мільйонером». Проведення заходу у такому форматі дозволило студентам здобути практичні навички заощадження коштів, навчитися розраховувати кінцеву суму заощаджень за методом складних відсотків та розмір доходу вкладника за банківським депозитом й виважено порівнювати різні умови накопичення коштів.
Не зважаючи, на інтенсивність заходів GlobalMoneyWeek протягом дня, більшість учасників із азартом прямували на он-лайн Kahoot-вечірки (що проводились 22, 23 та 24 березня) аби перевірити свої знання та поспілкуватись із однодумцями. Рівень фінансової обізнаності наших студентів, відпрацьовані навички користування сучасними фінансовими та інформаційними освітніми сервісами, швидкість реакції забезпечували високі результати при проведенні Kahoot опитувань, що збирали аудиторію у 200-300 зареєстрованих користувачів – студентів з усієї України. Так, серед лідерів опитування були – Анастасія Блажієвська та Інна Мартинчик (група ФБС-18-1), Леся Муравська (група ПТБт-19-1), Ангеліна Борун (гр. МН-19-1).
Окрім, програмних он-лайн заходів організаторами було запропоновано активності у соціальних мережах у формі участі у урочистих заходах, флешмобах, вікторинах та конкурсах.
Завдяки такій інтенсивній та старанній роботі наша команда міцніла та набирала обертів азарту щодня й на заключному етапі Global Money Week Ukraine 2021 впевнено закріпилась у трійці лідерів!!!
Кафедра фінансів, банківської справи та страхування щиро вдячна за активність та ініціативність усім учасникам анонсованих заходів та конкурсів, що проводились у межах Global Money Week 2021!
Переможцями флешмобу “Найактивніший учасник Global Money Week 2021 у Хмельницькому національному університеті” стали:
І місце – Блажієвська Настя (гр. ФБС-18-1) та Сидорчук Таня (гр. МН-19-1) – наші переможниці відвідали всі вебінари НБУ, приймали участь у Kahoot вечірках, вікторинах НБУ у Instagram та активно ділились враженнями на своїх сторінках у Facebook;
ІІ місце – Борун Ангеліна (гр. МН-19-1);
ІІІ місце – Григорчук Мар’яна (гр. ФБС-18-1).
Переможці конкурсу фінансових кросвордів:
І місце – Муравська Леся (гр. ПТБт-19-1);
ІІ місце – Кутей Віка (гр. ОА-19-1);
ІІІ місце – Петришин Андрій (гр. МР-19-1);
Переможці тематичного флешмобу “Цікаво про світ фінансів”:
І місце – Дячук Дмитро (гр. ФБСм-20-1);
ІІ місце – Антонюк Олександра (гр. ФБСм-20-1).
Приз глядацьких симпатій учасника флешмобу Global Money Week 2021 у Хмельницькому національному університеті отримує Дячук Дмитро (гр. ФБСм-20-1).
Усі переможці відзначені призами та подарунками від кафедри фінансів, банківської справи та страхування.
Дякуємо усім учасникам #GlobalMoneyWeek2021 у Хмельницькому національному університеті!!! Бажаємо Вам здоров’я, успіхів та наснаги!!!
Навчайся! Накопичуй! Заробляй! – Офіційне гасло Global Money Week
Більш детальна інформація:
– На сайті кафедри фінансів, банківської справи та страхування Хмельницького національного університету –
– та у наших групах в соціальних мережах
https://www.facebook.com/groups/419887065066867
Instagram – fbs_km (Кафедра ФБСС_ХНУ)
Тематичний сайт Global Money Week Ukraine 2021:
https://events.bank.gov.ua/gmw2021
#GlobalMoneyWeek2021 #GMWUkraine2021 #TakeCareofYourMoney #ФінансоваОбізнаність #БережітьCебе #БережітьСвоїГроші #НавчайсяНакопичуйЗаробляй #Кафедра_ФБСС_ХНУ #fbs_khnu #Фінансовий_простір_в_умовах_нових_викликів_та_загроз
Інформація кафедри фінансів, банківської справи та страхування
31.03.2021