22-24 квітня 2015 року кафедра системного програмування Хмельницького національного університету спільно з кафедрою комп’ютерних систем та мереж Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича за підтримки Міністерства освіти і науки України провели ІV Всеукраїнську науково-практичну конференцію молодих учених та студентів «Інтелектуальні технології в системному програмуванні».
У конференції прийняли участь 125 учасників з 2-х ІТ-компаній (Студія Stfalcon.com, м.Хмельницький; Львівська філія данської компанії «Surftown») та 14-ти вищих навчальних закладів України (Хмельницький національний університет; Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій і систем, м.Київ; Київський національний університет ім. Шевченка; Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»; Національний аерокосмічний університет «Харківський авіаційний інститут»; Національний університет «Львівська політехніка»; Кіровоградський державний педагогічний університет ім. Винниченка; Вінницький національний технічний університет; Київська державна академія водного транспорту ім. Сагайдачного; Дніпродзержинський державний технічний університет; Університет банківської справи Національного банку України, м.Київ; Вінницький фінансово-економічний університет; Чернівецький національний університет ім. Федьковича; ПВНЗ «Міжнародний науково-технічний університет ім.Ю.Бугая», м.Київ).
Під час конференції працювали 6 секцій, на яких було заслухано 53 доповіді. Секції працювали за наступними напрямками:
– Технології системного програмування – під керівництвом доцента Савенка Олега Станіславовича;
– Інтелектуальні комп’ютерні системи та компоненти – під керівництвом доцента Кльоца Юрія Павловича;
– Розроблення та оцінювання якості системного програмного забезпечення – під керівництвом доцента Говорущенко Тетяни Олександрівни;
– Штучний інтелект: методи та засоби – під керівництвом доцента Тітової Віри Юріївни;
– Штучний інтелект у комп’ютерних іграх та робототехніці – під керівництвом доцента Медзатого Дмитра Миколайовича;
– Трансфер інформаційних технологій: Міжнародний досвід – під керівництвом професора Поморової Оксани Вікторівни.
На пленарному засіданні професором Поморовою О.В. та доцентом Говорущенко Т.О. було виконано презентацію діючого Міжнародного TEMPUS-проекту кафедри системного програмування “Knowledge Transfer Unit”, в рамках якого у Хмельницькому національному університеті на Факультеті програмування та комп’ютерних і телекомунікаційних систем було створено Центр трансферу знань та технологій (ЦТТЗ). Така презентація здійснювалась з метою популяризації створеного ЦТТЗ серед представників ІТ-індустрії та серед студентів і викладачів Хмельницького національного університету та інших ВНЗ України. Крім того, на конференції обговорювалась концепція сталого розвитку Центру трансферу знань та технологій, розроблена професором Поморовою О.В. і доцентами Говорущенко Т.О. та Медзатим Д.М., із представниками ІТ-індустрії та академічною спільнотою. Крмі цього, співробітники ЦТТЗ представили академічному та індустріальному загалу пілотний сервіс Центру – сервіс підтримки пошуку та написання заявок на грантове фінансування наукових досліджень та стажувань.
В обговоренні пленарних та секційних доповідей приймали активну участь викладачі та аспіранти кафедри системного програмування, а також студенти напрямку навчання «Комп’ютерна інженерія» та магістранти спеціальності «Системне програмування» Хмельницького національного університету.
На завершення програмний комітет конференції прийняв рішення нагородити трьох доповідачів дипломами за кращу доповідь:
1) Малярчука Р.А., аспіранта кафедри СПр ХНУ (наук.керівник – доцент Говорущенко Т.О.);
2) Бездиханюка В.В., магістранта спеціальності “Системне програмування” ХНУ (наук.керівник – доцент Тітова В.Ю.);
3) Стасенка А.С., студента 3-го курсу напрямку навчання «Комп’ютерна інженерія» (наук.керівник – доцент Гнатчук Є.Г.)
За інформацією кафедри системного програмування