З 21 квітня по 27 квітня 2024 року відбулася Міжнародна весняна школа «Sustainable Development and Social Innovations» в рамках проєкту «AMU Summer Schools 2.0», (21–27.04.2024), організована Університетом ім. Адама Міцкевича, м. Познань, Польща. Хмельницький національний університет репрезентувала Тетяна Надопта, завідувачка кафедри індустрії моди в легкій промисловості.
Протягом цього насиченого тижня отримано величезний досвід, працюючи над проєктами, відвідуючи цікаві лекції та активно взаємодіючи з колегами.
Учасники Міжнародної школи взяли активну участь в обговоренні питань взаємозв’язку сталого розвитку та сучасних проблем, пов’язаних із кліматичними змінами та забрудненням зовнішнього середовища. Професорка Університету імені Адама Міцкевича в Познані, Агнєшка Козловська, прочитала лекції «Origins and development of the idea of sustainable development», «Climate change: a most serious consequence of unsustainable development», «Sustainability and green development policies – global, European and national perspectives», які викликали великий інтерес та сприяли активній дискусії серед учасників школи. Отримані знання розкрили глибинність і важливість понять сталого розвитку та взаємозв’язку з кліматичними змінами. Під час участі у обговоренні були висловлені різні точки зору та підходи до вирішення проблем, що сприяло розширенню розуміння цих складних питань.
Лекторки Анна Шмідт Фідлер і Катажина Вала під час лекцій «Sustainable Development (Goals) at universities», «Community Engagement», «Green Campus & Climate Actions» підняли проблематику сучасних умов глобалізаційних змін та збереження навколишнього середовища. Також під час дискусії обговорювалися питання імплементації цілей сталого розвитку в університетську систему на прикладі Університету ім. Адама Міцкевича, м. Познань. Засвоєнню теоретичного матеріалу сприяло виконання практичних завдань, які дали змогу проявити себе та розкрити творчий потенціал.
Також учасникам Міжнародної весняної школи було презентовано Університет ім. Адама Міцкевича та проєкт EPICUR Consortium, акцентовано увагу на міжнародній співпраці університету та перспективах.
Тиждень пройшов насичено, наповнений неймовірними можливостями для навчання, обміну досвідом і спілкування з колегами.
Незабутні враження і цінний досвід надихають на подальші досягнення та розширенню горизонтів у сфері сталого розвитку і соціальних інновацій.
Інформація кафедри індустрії моди в легкій промисловості