ХНУ налагоджує співпрацю із ВНЗ Федеративної Республіки Німеччина

29 жовтня факультет інженерної механіки Хмельницького національного університету відвідав почесний гість з Федеративної Республіки Німеччина – Пітер Оттович. Метою візиту до ХНУ стало налагодження партнерських стосунків між нашим університетом та Гірничо-металургійною академією м. Фрайбург.

Під час зустрічі пан Оттович розповів співробітникам та студентам факультету інженерної механіки Хмельницького національного університету про особливості навчання у ВНЗ Німеччини та наголосив на важливості побудови міцних дружніх стосунків між вищими навчальними закладами обох держав. Також пан Оттович наголосив, що німецька сторона із глибоким розумінням ставиться до проблем університетів України, які стосуються забезпечення лабораторій сучасним обладнанням, та зауважив, що німецькі партнери готові допомогти ХНУ формувати та оснащувати сучасні лабораторії.

В рамках зустрічі проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків ХНУ, професор Микола Йохна розповів про історію співпраці Хмельницького національного університету із навчальними закладами Німеччини. За його словами на сьогоднішній день ХНУ активно співпрацює із провідними ВНЗ Німеччини у частині реалізації спільних наукових та освітніх проектів, основними серед яких є проекти програми ТEMPUS та 7 Рамкової Програми ЄС. Тривалий час ХНУ успішно та результативно співпрацює із Фондовим університетом м. Хільдесхайм, Університетом м. Білефельд, Бременським університетом та іншими. Також, Микола Антонович зазначив, що здебільшого співпраця із навчальними закладами Німеччини здійснюється у сфері економіки, менеджменту та педагогіки, а ось співпраця у сфері механіки дасть новий поштовх для динамічного розвитку міжнародних зв’язків університету.

Декан факультету інженерної механіки, професор Віктор Олександренко розповів про особливості навчання на факультеті та ознайомив високоповажного гостя із обладнанням та науковими розробками університету.

В результаті зустрічі представники обох сторін обговорили перспективні напрями співпраці Хмельницького національного університету та Гірничо-металургійної академії м. Фрайбург, домовилися про організацію взаємних візитів з метою налагодження співробітництва та окреслили перспективи стажування студентів ХНУ у ВНЗ Німеччини

Ольга Осійчук,
відділ міжнародних зв’язків та зв’язків з громадськістю