ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ СЕРЕД ДЕСЯТИ КРАЩИХ УНІВЕРСИТЕТІВ УКРАЇНИ (ЗА РІВНЕМ КОНКУРЕНТНОЗДАТНОСТІ НАУКОВИХ ПРОЕКТІВ ТА РОЗРОБОК)

Згідно наказу № 630 Міністерством освіти і науки України 15 червня 2015 року було оголошено щорічний конкурсний відбір наукових проектів фундаментальних досліджень, прикладних досліджень, науково-технічних (експериментальних) розробок за участю вищих навчальних закладів та наукових установ, що належать до сфери управління Міністерства, виконання яких розпочнеться у 2016 році за рахунок коштів державного бюджету.

На даний час для вищих навчальних закладів України успішне проходження такого конкурсу є найбільш реальним джерелом отримання фінансування на проведення наукових досліджень, отримання наукових знань, створення нових технологій, а також їх реалізація в науково-технічних розробках, впровадження наукових результатів у виробництво та навчальний процес.

Конкурсна боротьба між ВНЗ в таких проектах досить жорстка, особливо це відчувалось в 2015 році на тлі зменшення загального фінансування по Україні на освіту та науку.

Для відбору проектів МОН України переформатувало наукові експертні ради, запросивши до роботи науковців знаних не тільки в Україні, а і за кордоном – науковців, що мають відповідне світове визнання. Саме такі заходи і забезпечили максимальну об’єктивність оцінки наукових проектів.

Наказом № 4 МОН України від 11 січня 2016 року було оголошено перелік проектів фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок вищих навчальних закладів та наукових установ, з експертними балами, отриманими у ході конкурсного відбору.

Згідно отриманих балів 855 проектів, що були надіслані ВНЗ на конкурс, були розбиті на три рівня – низький, середній, високий. Високий рівень отримало тільки 143 проекти, тобто 16,7% від загальної кількості.

Хмельницький національний університет подав на конкурс 7 робіт, з яких три роботи отримали високий рівень, а чотири середній. Таким чином 42,9% робіт науковців ХНУ отримали високий рівень!

За кількістю робіт, що отримали високий рівень Хмельницький національний університет увійшов в десятки кращих університетів України, попереду тільки:

• Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна;

• Київський національний університет імені Тараса Шевченка;

• Львівський національний університет імені Івана Франка;

• Національний університет «Львівська політехніка»;

• Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича;

• Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»;

• Сумський державний університет;

• Київський національний університет будівництва і архітектури.

Тематика тем-переможців Хмельницького національного університету досить широка і засвідчує його високий науковий статус.

Високий рівень отримали:

• Науково-технічна розробка «Розробка технології створення адаптивних багатофункціональних швейних виробів з розширеними можливостями застосування» – керівник проф. Потапчук Є.М.;

• Фундаментальні дослідження «Теоретико-експериментальні методи та комп`ютерні моделі забезпечення живучості циліндричних трибосистем ковзання при нормальному і швидкісному терті» – керівник проф. Диха О.В.

• Фундаментальні дослідження «Розробка теорії та практики автоматичного зрівноваження обертових тіл рідинними і сипкими матеріалами без підведення енергії та керування рухом» – керівник проф. Ройзман В.П.

Успіх науковців Хмельницького національного університету є результатом високого професіоналізму професорсько-викладацького складу та сучасних і системних принципів організації наукової діяльності в Хмельницькому національному університеті, що впровадженні в останні роки на всіх структурних рівнях.

За інформацією науково-дослідної частини ХНУ