На базі Хмельницького національного університету 28 листопада 2017 року проходив дорадчий моніторинг проекту Темпус №543901 ALIGN «Досягнення та регулювання балансу між освітніми програмами та рамками кваліфікацій».
Метою та завданнями проекту є: сприяння кращому розумінню ролі та структури національних рамок кваліфікацій і секторальних рамок кваліфікацій з боку ВНЗ та агенцій із забезпечення якості освіти, розуміння різниці між різними видами та рівнями досягнень студентів; розбудова потенціалу ВНЗ щодо опису та оцінювання результатів навчання, що визначають різні типи досягнень студентів та підтримують розвиток студент-центрованого викладання та навчання; розвивання потенціалу ВНЗ з метою використання рамок кваліфікацій для сприяння мобільності студентів, спільним програмам; створення умов для агенцій із забезпечення якості освіти для перевірки відповідності запропонованих у ВНЗ результатів навчання та механізмів їх оцінювання дескрипторам рамки кваліфікацій на кожному рівні шляхом створення механізмів для забезпечення узгодженості підходів в університетах-партнерах.
Учасниками проекту є Міністерство освіти і науки України, Українська асоціація студентів, Союз промисловців та підприємців хмельницької області, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Сумський державний університет, провідні університети та Акредитаційні агенції Польщі, Вірменії, Бельгії, Ірландії, Німеччини та Росії.
Локальний координатор проекту – доцент кафедри прикладної математики та соціальної інформатики Хмельницького національного університету Світлана Григорук.
У зустрічі взяли участь:
Жанна Таланова – менеджер з аналітичної роботи Національного Еразмус+ офісу в Україні; Іванна Атаманчук – менеджер з моніторингу проектів Національного Еразмус+ офісу в Україні; Костянтин Кириченко –начальник відділу міжнародного співробітництва СумДУ, національний координатор проекту; Олена Криклій – начальник навчально-методичного відділу СумДУ; Володимир Заславський – професор КНУ імені Тараса Шевченка; Ірина Романець – заступник виконавчого директора Союзу промисловців і підприємців Хмельницької області; Лідія Фесенко – президент Української асоціації студентів; Аліна Жолудь – керівник секретаріату Української асоціації студентів;
від Хмельницького національного університету – проректор з міжнародних зв’язків Микола Йохна; завідувач навчально-методичного відділу Лариса Любохинець; доцент кафедри прикладної математики і соціальної інформатики Світлана Григорук; завідувач кафедри автоматизованих систем і моделювання в економіці Хмельницького національного університету Павло Григорук; декан факультету програмування та комп’ютерних і телекомунікаційних систем Олег Савенко; доцент кафедри автоматизованих систем і моделювання в економіці Олена Овчиннікова; доцент кафедри автоматизованих систем і моделювання в економіці Оксана Проскурович; старший викладач кафедри фізики та електротехніки Ігор Гула; аспірант ХНУ Ганна Більовська; студенти спеціальностей «Економічна кібернетика» та «Прикладна математика»: Юзва Інесса, Андрій Макаров; Вячеслав Шимонюк, Карина Хуркова, Юрій Богомольний, Микола Левковський, Марія Севастьянова, Сергій Чорнобай.
Розпочався захід із вітального слова першого проректора, проректора з науково-педагогічної та наукової роботи Хмельницького національного університету Михайла Войнаренка, який відрекомендував присутнім представників Національного Еразмус+ офісу в Україні – менеджера з аналітичної роботи Жанну Таланову та менеджера з моніторингу проектів Іванну Атаманчук. Також привітав присутніх проректор з міжнародних зв’язків Микола Йохна, побажавши плідної співпраці.
Представники Національного Еразмус+ офісу в Україні вручили керівництву Хмельницького національного університету престижну нагороду – відзнаку «This Higher Education is a PARTNER in Erasmus+ Programme», за активну участь у міжнародних проектах, зокрема, в програмах Еразмус+.
Національний координатор проекту від України Костянтин Кириченко презентував отримані результати проекту на момент проведення моніторингу, а координатори проекту від кожного ВНЗ-партнера ознайомили з впливом отриманих результатів на інституційному рівні: від Сумського державного університету – Олена Криклій; від Київського національного університету імені Тараса Шевченка – Володимир Заславський; від Хмельницького національного університету – завідувач кафедри автоматизованих систем і моделювання в економіці Павло Григорук; від спілки промисловців та підприємців Хмельницької області – Ірина Романець.
У рамках моніторингу відбулись зустрічі представників Національного Еразмус+ офісу в Україні зі студентами, викладачами, адміністративним персоналом та іншими представниками ВНЗ, які не є учасниками проекту.
У ході зустрічі було презентовано створений в рамках проекту навчальний центру ФПКТС з впровадження у навчальний процес норм рамок кваліфікацій з інформаційних технологій та менеджменту. Також розглянуто та обговорено матеріали, публікації, документації, розроблені у рамках реалізації проекту.
Завершилась зустріч підведенням підсумків та обговоренням результатів моніторингу. Представники Національного Еразмус+ офісу в Україні ознайомили команду проекту з попередніми результатами моніторингу.