Факультет технологій і дизайну на Kyiv Fashion 2025

29-31січня 2025 року Київ знову став центром модної індустрії, приймаючи Kyiv Fashion – головну виставку країни, яка вже понад 20 років об’єднує професіоналів ринку (https://www.youtube.com/watch?v=0-VfHsVwhHA). Цього року подія стала особливо знаковою для нашого факультету, адже вперше на ній було представлено два масштабні проєкти від різних кафедр.

EDIH Clotex-HUB презентували учасники проєкту – колектив кафедри технології та конструювання швейних виробів, а саме, керівник EDIH Clotex-HUB Оксана Захаркевич, д. т. н., професор кафедри технології і конструювання швейних виробів, начальник науково-дослідної частини Хмельницького національного університету, а також Галина Швець, к. т. н., доцент кафедри технології і конструювання швейних виробів, Людмила Буханцова, к. т. н., доцент кафедри технології і конструювання швейних виробів.

EDIH Clotex-HUB – проєкт, спрямований на цифрову трансформацію швейного виробництва.

Головний акцент було зроблено на новітніх технологіях, які допомагають модернізувати галузь, зокрема:

  • 3D-моделювання та віртуальна реальність у процесі створення одягу.
  • Освоєння цифрових інструментів, необхідних сучасним дизайнерам і виробникам.
  • Кібербезпека в модній індустрії як важливий аспект цифровізації.

Ще одним вагомим проєктом, представленим на міжнародному фестивалі моди, став Erasmus+ KA2 3D Концепції для освіти моди в Україні/3D Concepts for Fashion Education in Ukraine  III  D CONCEPTS FOR FASHION EDUCATION IN UKRAINE, який реалізується кафедрою індустрії моди в легкій промисловості в рамках програми Erasmus+. Його мета – впровадження сучасних 3D-технологій у навчальний процес, що дозволяє готувати кваліфікованих спеціалістів для модної індустрії майбутнього.

Основні завдання даного проєкту є:

  • Підвищення рівня освіти у сфері моди, текстилю та одягу.
  • Розширення міжнародної співпраці та створення нових можливостей для українських студентів.
  • Впровадження 3D-технологій у навчальні програми для вдосконалення викладання та оцінювання.

Представляли проєкт Оксана Михайловська, координатор проєкту,  к.т.н. доцент кафедри індустрії моди в легкій промисловості та учасники проєкту:

Тетяна Іванішена – декан факультету технологій і дизайну, к.т.н., доцент;

Тетяна Надопта – завідувач кафедри індустрії моди в легкій промисловості,  к.т.н., доцент;

Андрій Єрій  – асистент кафедри індустрії моди в легкій промисловості.

Міжнародний фестиваль моди – це чудова нагода і для студентів освітньої програми Індустрія моди в легкій промисловості щодо набуття практичних навичок та професійного зростання. Студенти груп ІМЛП-21-1 та ІМЛП-23-1 під керівництвом асистента кафедри індустрії моди в легкій промисловості Софії Фоміної змогли особисто ознайомитися з представленими брендами, дізнатися про специфіку виставкової діяльності в індустрії моди та опанувати навички презентації колекцій.

Виставка стала не лише майданчиком для демонстрації інноваційних грантових проєктів, а й відкрила нові перспективи для співпраці з нашими партнерами по проєкту “3D concepts for fashion education in Ukraine” Київським національним університетом технологій та дизайну – Наталія Остапенко, декан факультету мистецтв і моди, Наталія Первая,професор кафедри технології моди, Луцьким національним технічним  університетом – Людмила Назарчук, завідувач кафедри технологій легкої промисловості та громадською спілкою Національне галузеве партнерство в легкій промисловості України «Fashion Globus Ukraine»  – Голда Виноградська.

Окрім цього, досить продуктивним  виявилося і знайомство з колегами із ДНЗ “Запорізьке вище професійне училище моди та стилю” та налагодження співпраці у напрямку спільної розробки інтегрованих програм, що відкриває можливості для випускників училищ продовжити навчання у закладах вищої освіти, в тому числі і у Хмельницькому національному університеті.

В рамках міжнародного фестивалю моди також відбулося відкриття конкурсу FASHION BUSINESS ПРОРИВ від Fashion Globus Ukraine (https://www.youtube.com/watch?v=6GrUjxd19J8). Велика подяка організатору конкурсу Голді Виноградській, засновниці та власниці ТМ «GOLDA», керівнику громадської спілки Національне галузеве партнерство в легкій промисловості України «Fashion Globus Ukraine» за можливості для розвитку творчої молоді в умовах сьогодення.

Декілька цікавих фактів про FASHION BUSINESS ПРОРИВ:

✅ 122 заклади модної індустрії взяли участь у підготовчих вебінарах

✅ 109 стартапів пройшли етап відбору у півфінал

✅ 20 команд отримали можливість відкрити магазини на Etsy

✅ 16 членів журі з 8 країн оцінювали роботи

Слід відзначити, що робота студентки 1 курсу освітньої програми «Індустрія моди в легкій промисловості» Марії Яворської увійшла у напівфінал конкурсу FASHION BUSINESS ПРОРИВ – Всеукраїнський конкурс стартапів!

Вона представила колекцію дитячого одягу “La Vie en Tweed” (з фр. “Життя в твіді”), що поєднує класичну елегантність та практичність.

Проєкт створювався під керівництвом: викладача кафедри індустрії моди в легкій промисловості Олени Андрєєвої  та завідувачки кафедри Тетяни Надопти.

Ще один стартап проєкт кафедри індустрії моди в легкій промисловості був представлений в рамках цього конкурсу. Сучасна мода дедалі більше спрямована на поєднання естетики, функціональності та екологічної відповідальності. Саме ці принципи стали основою стартапу “FASHION POWER” https://youtu.be/Vr05ITum76g, створеного студентками третього курсу освітньої програми «Індустрія моди в легкій промисловості» факультету технологій і дизайну Хмельницького національного університету — Вікторією Войтишиною та Іриною Корнійчук, а також викладачами кафедри: доцентом Оксаною Михайловською та завідувачкою кафедри Тетяною Надоптою.

Місія бренду – створювати стильні, вишукані та функціональні вироби з екологічних матеріалів. Головна інновація – модульна трансформація, яка дозволяє змінювати вигляд речей відповідно до настрою та потреб власника. Це скорочує надмірне споживання та допомагає зменшити проблему перевиробництва.

Даний стартап отримав можливість розвинути свій бренд та знайти багато замовників Kyiv Fashion / Киев Фешен.

Вітаємо та пишаємося творчою талановитою молоддю Хмельницького національного університету і віримо у подальше розширення та вдосконалення таких  крутих проєктів!

Ця виставка стала неоціненним досвідом для студентів і викладачів факультету. Вона дала можливість презентувати перспективні проєкти, налагодити зв’язки з партнерами та отримати натхнення для подальшого розвитку.

Факультет технологій і дизайну