ФАКУЛЬТЕТ ІНЖЕНЕРНОЇ МЕХАНІКИ ОТРИМАВ ЛІЦЕНЗІЮ НА СИСТЕМУ ДЛЯ МЕХАНООБРОБКИ CAMWORKS 2015 ДЛЯ SOLIDWORKS 2014/2015

Факультет інженерної механіки отримав ліцензію на програмне забезпечення CAMWorks 2015 (мережева ліцензія на 20 робочих місць) – останню версію всесвітньо відомої системи, світовий реліз якої відбувся 12 листопада.

CAM (Computer-Aided Manufacturing) – автоматизація механообробки за допомогою комп’ютера. CAMWorks 2015 – програмне забезпечення для автоматизованого створення управляючих програм для верстатів з числовим програмним керуванням в cередовищі SolidWorks 2014/2015 та має статус SolidWorks Certified Gold Product.

В результаті співпраці з компанією Geometric Technologies Inc. (США, Індія), на факультеті інженерної механіки система CAMWorks використовується з 2011 року. Співпраця стала можливою завдяки підтримці з боку корпорації SolidWorks (США) при активному сприянні українського представництва SolidWorks Corp. – компанії «Інтерсед Україна»: саме у 2011 році наш університет відвідали представники Dassault Systemes SolidWorks Corp. – Joseph Wilkie (Education Business Manager по регіону EMEA – Europe, the Middle East and Africa) та Pavel Bruk (SolidWorks Territory Sales Manager, CIS) та керівництво «Інтерсед Україна». З того часу, факультет щороку безкоштовно отримує найновіші версії системи CAMWorks для використання в навчальному процесі.

На сьогоднішній день, програмне забезпечення CAMWorks використовується в навчальному процесі кафедри «Технології машинобудування» при вивченні курсу «Технологічні процеси для верстатів з числовим програмним керуванням». CAMWorks вивчається студентами 4-го курсу напрямку підготовки «Інженерна механіка».

Для навчання використовується комп’ютерний клас кафедри технології машинобудування (ауд. 4-305), в якому на 15 комп’ютерах зараз встановлена система CAMWorks 2014 (буде оновлена до версії 2015) та аудиторія навчальних верстатів з числовим програмним керуванням (ауд. 4-313а), де знаходиться трьохкоординатний фрезерувальний верстат з ЧПК моделі КОРВЕТ-414 з управлінням від персонального комп’ютера (за допомогою програмного пакету MACH3 з системою команд типу FANUC).

Фрезерувальний верстат з ЧПК в аудиторії навчальних верстатів з числовим програмним керуванням (ауд.4-313А)

В курсі «Технологічні процеси для верстатів з числовим програмним керуванням» передбачено:

1) виконання студентами лабораторних робіт з використанням CAMWorks:

– основи програмування токарної обробки в CAMWorks;

– основи програмування фрезерної обробки в CAMWorks;

– розробка управляючої програми в CAMWorks та виготовлення моделі деталі «матриця» на фрезерувальному верстаті з ЧПК;

2) виконання студентами двох індивідуальних завдань, в яких вони виконують програмування токарної та фрезерної обробки згідно варіанту.

Приклад лабораторної роботи: для деталі (а), розробляється модель заготовки (б) та моделі формотвірних елементів для її виготовлення – нижня та верхня матриці (в).

Розробка моделей деталей в SolidWorks: а) кришка; б) заготовка на кришку; в) формотвірні матриці для виготовлення заготовки

Побудова траєкторії руху фрези (а) для виготовлення матриці та імітація обробки в CAMWorks (б)

Виконання студентами лабораторної роботи в CAMWorks у комп’ютерному класі кафедри технології машинобудування (ауд.4-305)

Спроектовані деталі студенти виготовляють на верстаті з ЧПК

Спроектована модель деталі у системі SolidWorks (зліва), та деталь, яка виготовлена на верстаті за допомогою програми, що згенерована у CAMWorks

Система CAMWorks 2015 дозволяє створювати програми фрезерувальної, токарної, токарно-фрезерувальної та дротової ерозійної обробки. Підтримуються наступні типи верстатів:

– фрезерувальні з одночасним керуванням від двох до п’яти осей;

– токарні одно- і двошпиндельні, з одним або двома супортами, із програмно керованими допоміжними механізмами (задні бабки, люнети і т.д);

– токарно-фрезерувальні одно- та двошпиндельні, з одним або двома супортами, із програмно керованими допоміжними механізмами, з одночасним керуванням від двох до п’яти осей;

– ерозійні двох- та чотирьохосьові.

Обробка ведеться безпосередньо в середовищі SolidWorks і безпосередньо по моделі SolidWorks, в якій зберігаються результати роботи програміста. Таким чином забезпечується повна асоціативність моделі та траєкторій інструмента, що приводить до автоматичного обновлення всіх траєкторій інструмента при проведенні змін комп’ютерної моделі SolidWorks.

Факультет інженерної механіки