Erasmus+ Staff Training Week: досвід фахівчині ВМЗ Анастасії Заржицької

Фахівчиня відділу міжнародних зв’язків Анастасія Заржицька взяла участь в International Staff Week’24 на базі Університету Вітовта Великого з 22 по 26 квітня 2024 року в Каунасі, Литва.

Під час Staff Training Week фахівчиня ВМЗ познайомилася з Університетом Вітовта Великого, Литвою та її культурою, мала змогу налагодити нові контакти, обмінятися досвідом із колегами, а також поглибити співпрацю між ХНУ та Університетом Вітовта Великого.

У роботі International Teaching and Training Staff Week 2024 взяли участь 112 учасників із 41 країни.

Насичена соціокультурна програма Staff Training Week містила два спеціалізовані тренінги з розвитку компетенції в галузі міжкультурної комунікації від Неміри Мачянскєне, презентації, екскурсії Ботанічним садом Університету Вітовта Великого, Каунасом і Вільнюсом, представлення результатів проєкту DON@: «Empowering Newcomers through Donation Opportunities», а також знайомство з литовською мовою та культурою від Тересе Рінґайлєне.

Актуальною практикою міжкультурної взаємодії став ярмарок традиційних страв і закусок, який став нагодою пізнати смакові традиції всього світу.

25 квітня за результатами успішного проходження академічної мобільності у Великій залі Університету Вітовта Великого відбулась урочиста подія завершення International Staff Week з врученням сертифікатів учасникам. Захід супроводжувався виступом студентів Музичної академії Університету Вітовта Великого.

У п’ятницю учасники мали шанс відвідати дві події:

• Міжнародний академічний форум: «Ідея університету в епоху трансформацій: Яка роль відводиться гуманітарній освіті?»;
  • Міжнародний форум: «Ідея Європи» за участі Ґітанаса Науседи, Президента Литви, та Анджея Дуди, Президента Польщі.

Щиро вдячна Ілоні Казлаускайте, Константінасу Куржевасу й особливо Еґлє Даукілайте за цінний досвід академічної співпраці та можливість обговорити перспективи подальшого співробітництва з колегами з різних країн світу. Безумовно, практика участі в програмі Erasmus+ буде використана для розширення векторів співпраці з іноземними колегами.

Інформація відділу міжнародних зв’язків