Впродовж 10-11 грудня на базі Хмельницького національного університету та Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді відбулася українсько-польська науково-практична конференція «Екологічні аспекти енергетики та захист довкілля» за активної участі її співорганізаторів – делегації польських науковців.
Організатори конференції:
від України – кафедра машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем Хмельницького національного університету, Хмельницький енергетичний кластер та педколектив Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді;
від Польщі – кафедра інженерних і біомедичних матеріалів Шльонської політехніки в Глівіцах, ректорат якої делегував до хмельничан 8 провідних науковців із завідувачем кафедри професором Томашом Танські.
Особливе місце у виступах доповідачів і наукових діалогах учасників конференції посіли екологічні аспекти використання відновлювальних джерел енергії для виробничих і побутових потреб, адже вони не лише забезпечують населення енергоресурсами, а й сприяють збереженню навколишнього середовища та безпеці діючих електростанцій.
Цій тематиці був присвячений ХАКАТОН з атомної енергетики, на якому розглядалися питання безпеки роботи й добудови енергоблоків Хмельницької АЕС, соціальної складової, економічного розвитку, стану екології та загального розвитку регіону й України. Для учасників заходу організаторами було влаштовано ознайомлення з енергетичними об’єктами атомної електростанції, даховою електростанцією та лабораторією відновлювальних джерел енергії Хмельницького національного університету.
У рамках проведення конференції відбулася ділова зустріч з ректором Хмельницького національного університету професором Миколою Єгоровичем Скибою, на якій обговорювалися питання про подальшу співпрацю між університетами. Також учасники конференції із зацікавленням ознайомилися з навчальними лабораторіями університету та кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем, відвідали Українсько-польський центр та два музеї, які знаходяться в стінах ХНУ – музей історії університету і навчальний музейно-виставковий центр «Історія та сучасність техніки».
Тематичні доповіді та дискусії конференції яскраво й переконливо підтвердили важливість міжнародного наукового діалогу та практичної співпраці хмельницьких науковців з польськими колегами в галузі енергетики й екології, раціонального використання енергетичних ресурсів, забезпечення захисту та збереження довкілля.
Професор О. С. Поліщук,
завідувач кафедри МАЕЕС
17.12.2019