Доктор філософських наук Маріола Кушик-Бутневська прочитала лекцію студентам ХНУ

18 квітня Хмельницький національний університет відвідали науковці Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні (Республіка Польща): доктор хабілітований Маріола Кушик-Бутневська та доктор Анджей Єкатеринчук. Також були присутні директор Хмельницького інформаційно-консультаційного центру Університету Марії Кюрі-Склодовської Дмитро Габінет та студентка цього навчального закладу Анастасія Мельничук.

Маріола Кушик-Бутневська прочитала для студентів ХНУ лекцію на тему: «Громадянське суспільство – утопія чи реальність? Про роль інтелігенції в розбудові громадянського суспільства», у якій розповіла про різні моделі побудови громадського суспільства та можливі ризики розвитку тоталітаризму або анархії при виборі лише однієї моделі. Лектор наголосила, що для існування свідомої спільноти людство повинно обирати свободу для чогось, а не від чогось, демократія повинна забезпечувати розвиток суспільства. Важливо, щоб громадяни, відстоюючи свої права та можливості, не обмежували волю інших людей.

На завершення зустрічі Анджей Єкатеринчук ознайомив присутніх із структурою та факультетами Університету Марії Кюрі-Склодовської, можливостями отримання другої вищої освіти в цьому навчальному закладі. Студентка спеціальності європеїстики Анастасія Мельничук розповіла про свої враження і отримані знання в університеті.

Проректор з міжнародних зв’язків ХНУ професор Микола Йохна від імені керівництва університету подякував гостям за візит, відзначивши важливість розвитку демократії у суспільстві.