16 травня, у рамках святкування Дня науки, у Хмельницькому національному університеті відбулася конференція професорсько-викладацького складу за підсумками наукової діяльності. З вітальним словом до присутніх звернувся ректор університету, професор Микола Скиба, він щиро привітав колег з Днем науки та подякувати професорсько-викладацькому складу за їх професіоналізм, наполегливу і невтомну працю.
День науки — професійне свято для всіх громадян України, чия робота так чи інакше пов`язана з науковими дослідженнями. День науки – одне з наймолодших освітянських свят в Україні. Попри те, що перша вітчизняна Національна академія наук була заснована майже 100 років тому, День науки офіційно почали святкувати лише в 1997-му.
Згідно з указом Президента, «свято встановлено на підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України» і відзначається щорічно у третю суботу травня. Це свято людей творчої праці, діяльність яких є символом духовної свободи та розвитку особистості. Мета цього свята – вшанування наукових традицій, досягнень учених, якими ми цілком справедливо пишаємося, і на яких покладаємо великі сподівання.
Найкращих видатних науковців Хмельниччини Микола Єгорович нагородив грамотами та пам’ятними подарунками за якісні наукові дослідження і активну участь у розвитку науки.
Проректор з науково-педагогічної роботи ХНУ, професор Георгій Параска у своєму виступі наголосив, що розвиток науки у вищих навчальних закладах має бути пріоритетним у становленні нашої держави та запорукою її процвітання. Георгій Борисович підкреслив наукову новизну і практичне значення конкурентноспроможних високотехнологічних розробок науковців Хмельницького національного університету.
Так, на сьогодні в університеті підготовка кадрів в аспірантурі ведеться за 22 спеціальностями, а в докторантурі за 7 спеціальностями; активно працюють 5 спеціалізованих вчених рад по захисту кандидатських та докторських дисертацій за 12 спеціальностями. За минулий рік захищено 7докторських та 28 кандидатських дисертацій; ХНУ є засновником 6 фахових журналів. За результатами наукових досліджень надруковано 1765 статей, з них 144 у закордонних виданнях, при цьому в Scopus – 20 статей; отримано 32 патенти та видано 64 підручники та монографій.
У 2013 році було проведено 12 міжнародних та Всеукраїнських конференцій, в яких взяли участь 335 сторонніх науковців; Українсько-Польські наукові діалоги стали традиційними і мають високий науковий рейтинг. Студентська наукова робота у ХНУ також на високому рівні: науковими дослідженнями займаються 2300 студентів; студентами опубліковано понад 1000 наукових статей; 25 студентів стали призерами наукових Олімпіад, що проводяться під егідою Міністерства освіти і науки України.
Дорогі наші науковці, ми пишаємося вашими науковими здобутками, що знайшли визнання в багатьох країнах світу і по праву стали національною гордістю країни! Бажаємо вам творчої наснаги, міцного здоров’я, реалізації всіх ваших професійних планів задля процвітання нашої держави!
Леся Гуменна,
відділ міжнародних зв’язків
та зв’язків з громадськістю ХНУ