Акцію «Національний тиждень читання» підтримали студенти ХНУ

У перший день зими Український інститут книги анонсував Національний тиждень читання-2023 – щорічну акцію, яку організовує вже втретє. Мета акції – об’єднати українців навколо читання як повсякденної практики та життєвої стратегії.

Цього року Національний тиждень читання відбувся із 4 по 10 грудня. Гаслом акції є «Бути своїми» – це про важливість звʼязку між поколіннями, між читачами й літераторами, між усіма українцями, надто під час війни. Важливо розуміти, що читання книжок сприяє єднанню українського народу, формуванню нашої ідентичності, збереженню культурно-мовної спадщини держави.

У фокусі тижня читання – постать Миколи Хвильового, 130 років від дня народження якого відзначається 13 грудня.

Читання є важливим у час миру і добробуту, але ще важливішим – у часи випробувань, які випали на нашу долю через війну. Книжки можуть стати нашим захистом і нашою зброєю, друзями і порадниками, вчителями і лікарями. У цьому переконані студенти Хмельницького національного університету, які активно долучилися до цієї акції.

Серед здобувачів освіти Хмельницького національного університету відділом навчально-виховної роботи та студентською радою було проведено опитування у соціальних мережах щодо оголошеного національного тижня читання:

1. Що для вас читання книг?
  2. Що саме ви любите читати (жанр, автор, тощо)?
  3. Що саме ви порекомендуєте друзям, знайомим обов’язково прочитати?

На ці та інші подібні питання відповідали наші студенти.

Зацитуємо відповіді, які ми отримали:

«Для мене читання книги – це можливість поринути в цілком інший світ, у світ, що описується в книзі. Можливість бути кимось іншим: стати людиною іншої епохи, країни, професії, культури, подивитися на світ по новому і навчитися чогось нового».

«Для мене читання – це друге дихання!»

«У першу чергу, для мене, читання книг це можливість морально відпочити від буденних справ. Також читання сприяє розвитку уяві, що допомагає мені більш творчо проявляти себе у різних завданнях, а ще це чудовий спосіб поповнити словниковий запас».

«Читаю багато, але маю таку звичку: читаю 2–3 книги одночасно. Часто слухаю аудіокниги».

«Для мене читання – це відпочинок, можливість поринути у цікавий світ».

«Читання книг для мене зараз – це мрія тому, що вільного часу на улюблене заняття катастрофічно не вистачає».

Результати опитування показали, що найбільше студенти полюбляють читати закордонних авторів: Стівена Кінга, Джоан Роулінг, Анджея Сапковського та Агату Крісті, Хемінгуея, Ремарка, саме вони є авторами відомих книг, які дублюються серед відповідей студентів. Щодо жанрів: детективи, книги з психології та саморозвитку, драму, класику, жахи, історичні романи, фентезі та ромком.

Декілька порад від студентів, що варто обов’язково прочитати:

«Мистецтво Війни» Сунь-Цзи, твори Рея Бредбері та Віктора Франкла, «Шпигунку» та «Алхіміка»  Пауло Коельйо, «Державець» Нікколо Макіаввелі, «Купи собі той довбаний букет» Тара Шустер, Гюдрун Скреттінґ «Три чоловіки для Вільги», Ерік Берн «Ігри, в які грають дорослі», «Мовчазна пацієнтка» Алекс Майклідіс, Маркус Зузак «Крадійка книг», Роберт Грін «48 законів влади», Мішель Обама «Становлення», а також без сумніву Ліну Костенко, сучасних українських авторів: Сергія Жадана та Макса Кідрука, Юрка Іздрика, Юлію Сливку і Катерину Бабкіну, Ольгу Саліпу, Юрія Даценка (хмельничани), а ще поезію Василя Стуса та Василя Симоненка.

Сподіваємося, що нам вдалося привернути увагу до важливості та приємності читання, надихнути студентів відвідати бібліотеку чи книгарню.

За цю можливість, і за можливість працювати задля книги дякуємо нашим воїнам, котрі, попри люті холоди, тримають найголовнішу лінію – лінію фронту.

Тримаймося й читаймо разом!

Відділ навчально-виховної роботи,
Студентська рада