17-18 грудня 2015 року на базі Хмельницького національного університету відбулася I Всеукраїнська науково-практична конференція «Модернізація змісту освіти і науки в Україні: неформальна освіта для дорослих».
Організаторами заходу були: ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України, департамент освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницький національний університет і Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.
Із вітальним словом до учасників конференції звернулися: Михайло Войнаренко, перший проректор Хмельницького національного університету; Віктор Берека, ректор Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Галина Коломоєць, завідувач сектору навичок материнства і батьківства відділу неформальної та інформальної освіти для дорослих ДНУ «Інституту модернізації змісту освіти» МОН України.
На пленарному засіданні Іван Іванов, завідувач сектору професійних відділу неформальної та інформальної освіти для дорослих ДНУ «Інституту модернізації змісту освіти» МОН України, доповів про основні напрями роботи та здобутки новоствореного відділу, розповів про можливості професійного розвитку освітян за допомогою інформаційних технологій.
Олександра Войчишин, директор Заліщицької державної гімназії, поділилася власним досвідом підвищення професійного рівня у процесі неформальної та інформальної освіти. Людмила Зазуліна, доцент кафедри педагогіки та психології Хмельницького ОІППО, представила варіативну модель «Школа повного дня» в процесі дослідно-експериментальної роботи та окреслила власне бачення щодо ефективного впровадження неформальної освіти для дорослих на національному рівні. Наталія Колесник, т.в.о. директора Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, розповіла про особливості реалізації родинного виховання та формування громадянина-патріота України.
Тематичними напрямами роботи конференції були: неформальна освіта фахівців в Україні та за кордоном, неформальна освіта дорослих засобами мистецтв і ремесел, розвиток професійних навичок, профорієнтація населення, мислення, спілкування і співробітництво в системі ціннісних орієнтацій майбутніх фахівців, інформаційні технології в освіті: цифрова грамотність, історія освіти та педагогіки, загальна, соціальна та спеціальна педагогіка, навички материнства і батьківства, професійна культура фахівця, національно-патріотичне виховання, миротворча школа, накопичувальні оздоровчі технології: фітнес, рекреація та відновлення фахівця, інші напрями педагогічного спрямування.
У конференції взяли участь понад 150 осіб з 20 областей України: викладачі вищих навчальних закладів, науковці, аспіранти, студенти, працівники районних (міських) методичних кабінетів, директори, заступники та вчителі загальноосвітніх навчальних закладів, представники громадських об’єднань, соціологи, психологи. Понад 120 наукових статей будуть опубліковані у фаховому виданні ДАК України «Нові технології навчання».
Для учасників конференції були проведені навчально-демонстраційні сесії «Як говорити з дітьми про мистецтво» (Демура Оксана Олександрівна, завідувач сектору мистецтв і ремесел відділу неформальної та інформальної освіти для дорослих ДНУ «Інституту модернізації змісту освіти» МОН України) та «Розвиток навичок ХХІ ст. за допомогою інформаційних технологій» (Іванов Іван Юрійович, завідувач сектору професійних навичок відділу неформальної та інформальної освіти для дорослих ДНУ «Інституту модернізації змісту освіти» МОН України).
Учасники конференції висловили щирі слова подяки організаторам заходу та ректору Хмельницького національного університету Миколі Скибі за проведення конференції на високому професійному рівні.
Ребрина А. А.,
доцент кафедри здоров’я людини
Рабійчук С. О.,
доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи