УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ ХІМІЧНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ У МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ У М. КАУНАС (ЛИТВА)

26-27 листопада в університеті імені А. Стульгінскіса в м. Каунас (Литва) відбулася міжнародна конференція Balttrib’2015, присвячена обговоренню питань в області трибології.

У наукових доповідях, проголошених на пленарному засіданні конференції, обговорювалися актуальні питання: мікро- та нанотрибології, екологічні проблеми в трибології, моделювання трибологічних процесів, експериментальні методи в трибології, розробка та дослідження змащувальних матеріалів тощо.

В роботі конференції приймали участь молоді вчені, аспіранти, професори та доктори наук, зокрема представники Університету Північного Техасу (США), університету Дікіна (Австралія), Ризького технічного університету (Латвія), Інституту прикладної фізики (Молдова), Університету Акденіз (Туреччина), Технологічного університету Ціндао, Міського університету Гонконгу (Китай), Військово-технологічного університету, Варшавського технологічного університету (Польща), Каунаського технологічного університету, Університету ім. А. Стульгінскіса (Литва), Вищого технічного інституту (Португалія) та вчені багатьох інших навчальних закладів та науково-дослідних установ різних країн світу.

Хмельницький національний університет представляли співробітники кафедри хімічної технології – проф., д.т.н., Мандзюк І.А. та аспірант кафедри Присяжна К.О. Автори презентували один з напрямків досліджень створення базових основ змащувальних матеріалів на основі природних жирів з використанням технологій рециклінгу відходів поліетилентерефталату. В роботі автори вивчали схильність природних жирів, як базової основи змащувальних матеріалів до окислення, а також вплив антиоксидантів різної природи на стійкість жирів до окислення та запропонували власну кількісну оцінку схильності до окислення жирів і змащувальних матеріалів за зміною динамічної в’язкості.

Конференція відбулася у формі пленарного та секційних засідань, які пройшли на високому науковому та організаційному рівнях, з поміркованою полемікою та великим зацікавленням учасників конференції. За результатами проведення конференції буде опублікована збірка матеріалів тез та доповідей учасників конференції в міжнародних базах даних EBSCO, Scopus та інших.

Для учасників конференції була проведена екскурсія Трибологічною лабораторією Інституту енергетики, транспорту та машинобудування та Відкритим науковим центром університету ім. А. Стульгінскіса.

Культурна програма конференції включала відвідування ХХ Міжнародного фестивалю сучасної музики „Iš arti“ у супроводі симфонічного оркестру Лієпая (Латвія), що відбувся у Державній філармонії Каунаса. Також учасники конференції відвідали регіональний парк з карстовими озерами у м. Біржай (Північна Литва) та Біржайський замок-палац – колишню резиденцію Радзивіллів.

За результатами надзвичайно цікавої і продуктивної конференції прийнято підсумкове рішення, щодо організації міжнародної групи з вивчення особливостей застосування мастильних матеріалів, розроблених у Хмельницькому національному університеті з подальшою практичною реалізацією. Оргкомітет окремо відзначив новизну і оригінальність розробки наших дослідників, виконаних на високому науковому рівні.

За інформацією кафедри хімічної технології