Наприкінці листопада 2015 року за участю студентів 4 курсу спеціальності «Практична психологія» та під керівництвом доктора педагогічних наук, професора кафедри практичної психології та педагогіки Гомонюк О.М., кандидата педагогічних наук, доцента Василенко О.М. було проведено Відкритий семінар з етнопсихології на тему: «Особливості національного характеру та менталітету окремих народів світу».
Доцент кафедри практичної психології та педагогіки Василенко Олена Миколаївна зазначила, що метою проведення семінару стало ознайомлення його учасників з особливостями національного характеру та менталітету народів Європи, Азії, Північної та Південної Америки.
У своєму виступі Гомонюк Олена Михайлівна охарактеризувала важливу роль вивчення сучасною молоддю особливостей етнічного складу, характеру, звичаїв, побуту та ментальності різних народів світу, що сприятиме формуванню гуманних і дружніх стосунків між різними етносами, народами, націями.
Студенти спеціальності «Практична психологія» продемонстрували вміння спілкуватися та декламувати вірші польською, італійською, німецькою мовами, а також співати балади норвезькою мовою. Майбутні психологи презентували цікаві факти з життя різних народів світу, особливості звичаїв, побуту, релігії та культури європейських країн (Болгарії, Італії, Польщі, Німеччини, Англії та Норвегії), азіатських країн (Індії та Об’єднаних Арабських Еміратів), країн Америки (Сполучених Штатів Америки та Болівії).
Наприкінці семінару учасники зробили висновок, що всі народи цікаві за своїм етнічним складом, характером, звичаями, побутом, ментальністю, але всіх їх об’єднує одне – прагнення зберегти свою самобутність та передати її наступним поколінням. Особливо це важливо на сьогодні для українського народу, який прагне не тільки зберегти власну історичну пам’ять, незалежність, але й дружні стосунки з усіма народами світу. Наголосивши на цьому, майбутні психологи виконали відому українську пісню «Край, мій рідний край».
Висловлюємо щиру вдячність організаторам та учасникам Відкритого семінару з етнопсихології. Бажаємо міцного здоров’я, натхнення, удачі та успіхів у всіх справах!
Кафедра практичної психології та педагогіки