Сергій Жадан – культовий сучасний український письменник, якого знає, читає і любить студентська молодь. На запрошення кафедри української філології гуманітарно-педагогічного факультету ХНУ 29 квітня С.Жадан зустрівся зі студентами, викладачами університету.
Зустріч відбулася у приміщенні Наукової бібліотеки ХНУ, співробітники якої завжди готові приймати студентів і гостей нашого закладу. Охочих поспілкуватися з письменником виявилося багато і, напевно, кожен із присутніх на зустрічі був по-своєму вражений. І поезіями, які читав сам автор, і відповідями на численні питання, з якими зверталися і зверталися до нього – аж поки час примусив питання і відповіді зупинити.
Сергій Жадан презентував свою нову збірку поезій «Життя Марії». Ці твори написані в основному останнім часом і звучить у них найактуальніша і найболючіша на сьогодні тема – тема неочікуваної, жорстокої, підступної війни, яка прийшла в Україну і принесла з собою смерть, безглузду ненависть, страждання тих, хто втратив рідних, близьких людей, домівку, віру в життя. За словами С.Жадана, «найлегше заняття під час війни – ненавидіти чужих. Найважче – досягати порозуміння. Навіть зі своїми. Але треба намагатися,, інакше війна ніколи не закінчиться. А щоб порозумітися – необхідно розмовляти. З ким завгодно, як завгодно і про що завгодно. Головне – не втрачати людяності, тобто любові й уваги». Як видається, цей основний посил Сергія усі, хто слухав його, почули. І це чи найважливіший наслідок зустрічі.
А ще усі, хто хотів цього, змогли придбати і «Життя Марії», й інші книги письменника, отримати його автограф і навіть сфотографуватися зі своїм кумиром.
Треба зазначити, що у самого письменника склалося дуже гарне враження про наших студентів. «Так багато і таких цікавих питань рідко доводиться чути», – говорив він після завершення зустрічі. Чути це було особливо приємно, тому що спілкування із такою непересічною особистістю, як Сергій Жадан – річ непроста. Тож наші студенти склали своєрідний маленький іспит, який засвідчив рівень їх знань, їх громадянської свідомості.
Після зустрічі залишилися не тільки гарні враження – з’явилися запрошення від поета, його однодумців взяти участь у поетичному фестивалі у Чернівцях, висловлена готовність залучати наших студентів, викладачів до участі в інших проектах. І залишилася гордість – за українську мову, якою творяться такі гарні вірші, якою спілкуються небайдужі, розумні люди, гордість за нашу Україну, в якій завжди були і будуть великі таланти і ті, хто ці таланти розуміє і любить.
Л.Л.Станіславова, декан ГПФ