Оберіг для захисника виготовляли студенти  Хмельницького національного університету

26 вересня, у переддень Дня захисників і захисниць України, у стінах наукової бібліотеки Хмельницького національного університету відбувся майстер-клас із виготовлення ляльок-мотанок під символічною назвою «Оберіг для захисника». Цей захід зібрав студентів, аби разом створити традиційні українські обереги для тих, хто стоїть на захисті нашої держави.

Майстер-клас розпочався із короткої розповіді про історію ляльки-мотанки, її значення в українській культурі та роль як оберега. Організаторами  заходу були громадська організація «Центр реабілітації  та відновлення, керівник – Олена Покотило, майстрині Марині Соколова та Анна Корольова, спільно з відділом навчально-виховної роботи ХНУ (завідувач – Інна Горячок).  Працівники наукової бібліотеки вже вкотре гостинно приймають усіх охочих на майстер-клас та організували  тематичну книжкову виставку. Важливо зауважити, що лялька-мотанка символізує родинне тепло, захист і підтримку. Здавна ці ляльки створювалися без обличчя, що символізує їхню захисну енергію і те, що вони є позачасовими оберегами, які не мають індивідуальних рис, а отже, захищають усіх.

Учасники мали змогу власноруч виготовити свої ляльки під керівництвом майстринь, які детально пояснювали кожен етап процесу. Спочатку підбирали натуральні тканини різних кольорів, кожен з яких мав своє значення. Червоний символізував силу, синій – мир, а білий – чистоту та добробут. Кожна деталь, від ниток до тканини, підбиралася з особливою увагою, адже вважалося, що правильний вибір матеріалів додасть ляльці сили оберегу.

Протягом кількох годин учасники старанно мотали нитки, складали тканини та створювали свої унікальні ляльки. Кожна мотанка вийшла неповторною, адже кожен додавав частинку своєї душі, думки про захисників та бажання миру. Важливою частиною процесу було те, що всі ляльки виготовлялися без використання голок чи ножиць – тільки руками, що символізувало зв’язок із природою та традиціями.

«Ми хочемо, щоб ці ляльки стали символом нашої підтримки та віри в перемогу наших захисників. Кожна з них – це маленький оберіг, який нагадуватиме нашим військовим про те, що ми завжди думаємо про них і вдячні за їхню сміливість,» – поділилася своїми враженнями одна з учасниць майстер-класу Юлія.

За рішенням студентів, всі обереги передаємо через волонтерів воїнам на передову. Цей жест став символічним актом єдності студентської спільноти та українських захисників, які щодня боронять нашу незалежність. Майстер-клас «Оберіг для захисника» у Хмельницькому національному університеті став не лише нагодою доторкнутися до українських традицій, але й можливістю подарувати тепло і підтримку тим, хто цього зараз найбільше потребує.

Відділ навчально-виховної роботи

Наукова бібліотека