Перемога студентів Хмельницького національного університету в міжнародному конкурсі Grails

З гордістю повідомляємо про блискучий успіх студентів Хмельницького національного університету на престижному міжнародному конкурсі Grails – Global Responsible AI League for Students. Цей конкурс, організований Роттердамським технічним університетом у Нідерландах, став майданчиком для презентації відповідальних ІТ-рішень із застосуванням штучного інтелекту. Хмельницький національний університет був представлений двома командами, які зайняли призові місця, продемонструвавши високий рівень професіоналізму та інноваційності.

Конкурс Grails орієнтований на розвиток відповідальних та етичних ІТ-рішень із використанням штучного інтелекту. Участь у конкурсі складалася з декількох етапів, зокрема:

• Kick-off зустрічі з засновником конкурсу Пітером ван Богеманом, де учасники були ознайомлені з правилами та етичними принципами застосування ШІ.
  • Лекції щодо ролі ШІ у суспільстві.
  • Підготовки проєктів та запису демонстраційних відеороликів.
  • Захисту проєктів перед членами журі.

Такий комплексний підхід дозволив учасникам глибоко зануритись у тему відповідального використання штучного інтелекту та розробити унікальні проєкти.

Перше місце здобула команда кафедри комп’ютерних наук «Vector-KhNU» у складі:

Мазурець Олександр (к.т.н., доцент кафедри комп’ютерних наук – голова команди, координатор від ЗВО)
Молчанова Марина (студентка КНас-21-2, викладач кафедри комп’ютерних наук)
Собко Олена (студентка КНас-21-2, викладач кафедри комп’ютерних наук)
Залуцька Ольга (студентка КНм-22-1, магістр)
Гардиш Дарина (студентка КН-21-1)
Шебетко Ольга (студентка КН-21-1)
Ільяна Марія (студентка КН-22-3)
Шевчук Павло (студент КН-22-2)
Денисенко Богдан (студент КН-22-2)
Дідур Володимир (студент КН-22-1)
Гладун Олександр (студент КН-22-1)
Дидо Ростислав (студент КН-22-1)

Команда представила проєкт «Нейромережеві інструменти для індивідуально неупередженого виявлення, класифікації та оцінки кібербулінгу в текстових повідомленнях». Метою цього проєкту є створення безпечного та толерантного комунікативного середовища, спрямованого на запобігання агресивним проявам та конфліктним ситуаціям.

Судді високо оцінили інноваційний підхід та ретельне опрацювання технічних та етичних аспектів.

“Команда-переможець зосередилася на виявленні та оцінці кібербулінгу, що є неабияким викликом. Команді вдалося розробити новий підхід, який демонструє вражаючі інноваційні та творчі здібності студентів” – підкреслив засновник конкурсу Пітер ван Богеман.

Команда кафедри комп’ютерної інженерії ХНУ «EcoMindInnovators» посіла почесне друге місце. До складу команди входили:

– Віталій Алексейко (студент КІ2м-22-1, магістр)

– Андрій Кузьмін (студент КІ2-19-1)

– Валерія Швайко (студентка КІ2-20-1)

– Юлія Ільчишина (студентка КІ2-20-1)

Науковими керівниками команди були доктор філософії, доцент кафедрикомп’ютерної інженерії Ольга Павлова та старший викладач Єгор Іштван.

Команда представила проєкт «EarthSaverAI»  – веб-орієнтований застосунок на базі ШІ для прогнозування змін температурного режиму у різних кліматичних зонах планети.

Проєкт вражаюче інтегрує сучасні технології та етичні аспекти, відповідаючи на актуальні глобальні виклики, що підкреслено і в коментарях керівника GRAILS Пітера ван Богемана:

“Судді були дуже задоволені досягненнями команд з Хмельницького національного університету. Команда Earthsave, яка посіла друге місце, очевидно, доклала багато зусиль для вивчення етичних аспектів проєкту та неймовірно ефективно перетворила суспільну потребу у функціональний додаток.”

Хмельницький національний університет висловлює щиру подяку всім студентам та викладачам, які взяли участь у конкурсі Grails. Ваша сумлінна праця, наполегливість та прагнення до досконалості стали запорукою успіху. Ця перемога є свідченням високого рівня підготовки наших студентів, а ваші досягнення надихатимуть майбутні покоління на нові звершення та відкриття. Бажаємо подальших успіхів, нових наукових здобутків та реалізації найсміливіших ідей!