Урочисте нагородження переможців Всеукраїнського та обласного етапів учнівських олімпіад у 2024 році

22 травня 2024 року в Хмельницькому національному університеті відбувся урочистий захід, присвячений нагородженню переможців Всеукраїнського та обласного етапів учнівських олімпіад із навчальних предметів.

Хвилиною мовчання та Гімном України присутні вшанували пам’ять загиблих у російсько-українській війні.

Хмельниччина багата талановитими людьми, що своєю працею її звеличують, є ким пишатися. Наявний досить потужний потенціал творчої та обдарованої молоді нашого краю. Приємно бачити, що й сьогодні область повниться молодими обдаруваннями. Це майбутнє країни, її надія та гордість. Дипломами 1–ІІ ступенів були відзначанні учні, які показали високий рівень знань, захищали честь освітнього закладу та стали переможцями і призерами всеукраїнських та обласних предметних олімпіад.

Організаторами проведення свята обдарованих дітей були: обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Анатолія Назаренка за підтримки обласної військової адміністрації, обласної ради, Департаменту освіти та науки обласної державної адміністрації, Департаменту освіти Хмельницької міської ради, ректорів закладів вищої освіти, на базі яких відбувалися обласні предметні олімпіади, а також гостей, ініціативи яких спрямовані на розвиток творчого потенціалу підростаючого покоління. У свою чергу, Хмельницький національний університет, за традицією, надав базу для проведення урочистостей.

До нашого університету завітали шановані гості – керівники структурних підрозділів з питань освіти територіальних громад, координатори всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. Анатолія Назаренка й закладів освіти обласного підпорядкування, учителі, які готували учнів до олімпіад, батьківська громадськість.

Ректор Хмельницького національного університету Сергій Матюх привітав усіх присутніх в стінах Хмельницького національного університету та виконав почесну місію вручення дипломів талановитій молоді. Зауважив на важливій ролі вчителів, які своєю кропіткою працею протягом багатьох років формували вміння і навички учнів. Зазначив, що в цей складний час війни саме наша молодь буде інтегрувати, формувати і розвивати нашу країну. Подякував Збройним Силам України, усім Захисникам і Захисницям, які дозволяють нам навчати, навчатись і виконувати поставленні завдання.

З привітанням до переможців Всеукраїнського та обласного етапів учнівських олімпіад звернулися Віолета Лабазюк, голова Хмельницької обласної ради. Оксана Вжешневська, керівник апарату державної адміністрації. Валентина Хоптова, начальник відділу дошкільної та загальної середньої освіти Департаменту освіти та науки Хмельницької обласної державної адміністрації. Валерій Олійник, начальник Управління Державної служби якості освіти в Хмельницькій області. Ольга Кшановська, виконуюча обов’язки директора Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради. Віктор Очеретянко, ректор Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Анатолія Назаренка. Андрій Матвеєв, віце-президент Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту. Ірина Ковтун, перший проректор Хмельницького університету управління та права ім. Леоніда Юзькова. Інна Шоробура, ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Чудовими музичними вітаннями усіх присутніх порадували хореографічні композиції «Мати Україна», «Червона калина», які підготовили вихованці Народного художнього колективу України «Подолянчик» Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва (керівник – Відмінник освіти України Іван Гуреєв. Додала патріотичного настрою композиція «Україна понад усе!», яка була виконана вихованцями народного художнього колективу Театру пісні «Злагода» (керівник – Відмінник освіти України Олена Казімірова),

До слів вітання приєдналася й учні – Артур Бедрак, учень 11 класу навчально-виховного об’єднання № 5 міста Хмельницького імені Сергія Єфремова, переможець ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії у 2023 та 2024 роках.

У цей надзвичайно складний для України час, коли кожної хвилини наш народ виборює свою незалежність, ми щиро дякуємо українським освітянам та здобувачам освіти за патріотизм, чесну працю, сумлінне виконання своїх обов’язків, самовіддане служіння вітчизняній освіті й опір, який ви чините російським окупантам.

Ви – герої освітнього та наукового фронту!

Країна пишається вами!

Тримаймося!