Юрій Земський відзначений подякою Хмельницької обласної ради та нагрудним знаком «За державницьку позицію»

13 липня 2023 року з нагоди відзначення Дня Української Державності у стінах Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова Хмельницькою обласною радою була проведена ІІ суспільно-наукова платформа «ХРЕЩЕННЯ. СТАНОВЛЕННЯ. ПЕРЕМОГА».

Захід модерував ректор ХУУПу, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Олег ОМЕЛЬЧУК. Прологом до суспільно-наукової платформи стало виконання переможницею Всеукраїнського літературного дитячо-юнацького фестивалю-конкурсу «Слово Нації», волонтеркою Софією ПОДОЛЯНЧУК під “Мелодію” М. Скорика у виконанні заслуженої артистки України, волонтерки Майї ОНИЩУК вірша Ю. Бощенко «Привіт, солдате!».

Спільну молитву учасники заходу прочитали із Архімандритом Даниїлом ТЕРНАВСЬКИМ, військовим капеланом Хмельницької 19 ракетної бригади Святої Варвари. Перший заступник голови Хмельницької обласної ради Володимир ГОНЧАРУК та заступник голови Хмельницької обласної ради Валентин СОКОЛЮК привітали учасників заходу та вручили нагороди до Дня Державності від Хмельницької обласної ради.

Серед нагороджених – Земський Юрій Сергійович, доктор історичних наук, професор кафедри міжнародної комунікації та політології Хмельницького національного університету, голова Подільського осередку Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського Національної академії наук України, член Хмельницького міського центру дослідження історії Поділля Інституту історії України Національної академії наук України. І за фахом, і за особистісним покликанням у своїй діяльності повсякчас значну увагу приділяє патріотичному вихованню та формуванню в молоді активної громадянської позиції. Неодноразово долучався до проведення патріотично-виховних заходів, організованих відділом навчально-виховної роботи, Центром культури та естетичного виховання студентів Хмельницького національного університету, а також своєю кафедрою.

Також із вітальними словами до присутніх звернулися заступник голови Хмельницької обласної військової адміністрації Володимир ЮР’ЄВ та заступник Хмельницького міського голови Михайло КРИВАК.

Із доповіддю на тему “Перша європейська інтеграція Української Держави: до історії хрещення України-Руси” виступила кандидатка історичних наук, доцентка, професорка кафедри теорії та історії держави і права Надія СТЕНЬГАЧ.

Гостями заходу стали Оксана ВАТАЖКО, директорка Волинського краєзнавчого музею, Петро БРИЖАК, начальник відділу супроводу реформ та аудиту місцевих програм Чернівецької обласної ради, Валерій ХОМА, військовий капелан, кандидат юридичних наук, полковник запасу, Сергій БІЛЯВЕЦЬ, заступник ректора (проректор) з навчальної та наукової роботи Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, доктор педагогічних наук, доцент, полковник.

Вдруге ми відзначаємо День Державності під час такої жорстокої війни, яка триває уже десятий рік, у період її найбільшого загострення. Але це особливий для нас День, оскільки після всього, що пройшов наш народ протягом століть неволі, боротьби за свою свободу і незалежність, після всього, чого ми пережили і переживаємо зараз, українці ніколи не віддадуть незалежності, українці чітко усвідомлюють свою державність і борються за неї кожен на своєму місці!

Щиро вітаємо Юрія ЗЕМСЬКОГО із почесною відзнакою! Бажаємо подальших звершень на зміцнення державності України!

Відділ навчально-виховної роботи