Виїзне заняття для студентів факультету технологій і дизайну на базі швейного виробництва STIMMA (м. Хмельницький)

З метою закріплення теоретичних знань, отриманих під час вивчення навчальних дисциплін, 2 листопада 2022 року студенти факультету технологій і дизайну побували на практичному занятті в умовах локального швейного виробництва STIMMA. Компанія STIMMA вже понад 10 років вивчає світові тренди та адаптує їх під кожного споживача. Тому готові вироби користуються попитом в Україні та за її межами. Колекції одягу мають капсульний характер, у якому все гармонійно поєднується. Приємно, що засновниками виробництва є випускники Хмельницького національного університету, зокрема — випускниця факультету технологій та дизайну Сюзанна Петегерич. Також в команді STIMMA працюють багато випускників факультету технологій і дизайну.

В рамках вивчення навчальних дисциплін «Основи композиції», «Матеріалознавство виробів», «Основи проектування виробів», другої навчальної практики, для студентів спеціальності 182 «Технології легкої промисловості», ОП «Індустрія моди в легкій промисловості», а також дисциплін «Сучасні технології в галузі», «Енерготехнології хіміко-технологічних процесів», «Фізико-хімія високомолекулярних сполук», «Природоохоронні хімічні технології», «Технічна експертиза, стандартизація сировини та товарної продукції» для студентів спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія», керівник швейного виробництва Інга Олешко надала детальну інформацію щодо діяльності підприємства. Акцентувала увагу на необхідності професійних знань з різних навчальних дисциплін.

Головний конструктор швейного виробництва Катерина Гуменюк детально ознайомила студентів спеціальності 182 «Індустрія моди в легкій промисловості» з швейними виробництвом, дизайнерським та конструкторським бюро, роботою розкрійного відділу.

Студенти спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія» мали змогу попрацювати у фарбувальному цеху для опорядження виробів. Полімерні композиції, які наносять на заготовку одягу, повинні висушуватися при дотриманні встановлених температурних режимів і часу, що досить важливо знати для майбутнього хіміка-технолога.

Здобувачі вищої освіти факультету технологій і дизайну отримали цінні поради від професіоналів своєї справи, зокрема головного технолога Олени Валайтіс, щодо сучасних тенденцій розвитку текстильного виробництва, організації технологічних процесів виготовлення модного одягу.

У військовий час, крім основної продукції, на виробництві виготовляють термобілизну для військовослужбовців ЗСУ, а також передають відходи текстильного виробництва для виготовлення маскувальних сіток.

Під час виїзного заняття на локальному швейному виробництві STIMMA студенти факультету технологій та дизайну вивчили технологічні ланки виробництва, а також вплив виробничих факторів на кінцеву якість готової продукції. Розглянули асортимент текстильних матеріалів, завдяки яким, речі зберігають гарний вигляд після тривалого носіння та організацію технологічних процесів виготовлення модного одягу на сучасному обладнанні. Крім того, переконалися, що якість виробництва текстильних виробів залежить від злагодженої роботи усіх відділів. Особливу увагу студентів привернули капсульні колекції одягу, які відповідають світовим трендам сталого розвитку та адаптуються під уподобання різних категорій споживачів. Такий підхід у виробництві якісних речей, які легко поєднуються у базовий гардероб, дозволяє оптимізувати бюджет споживачів та виглядати стильно щодня.

Дякуємо команді STIMMA за цікаве та змістовне заняття, під час якого студенти набули нові знання та практичні навички, а також виявили бажання долучитися до креативної команди сучасного текстильного виробництва. Щиро бажаємо компанії STIMMA подальшого розвитку під мирним українським небом.

Кафедра хімії та хімічної інженерії

Кафедра технології і конструювання виробів із шкіри

Факультет технологій і дизайну