У рамках партнерської угоди, укладеної 30 березня 2021 року між Хмельницьким національним університетом та проєктом USAID “Кібербезпека критично важливої інфраструктури України”, кафедра кібербезпеки ХНУ вже 2-й рік поспіль бере активну участь у освітній компоненті проєкту USAID Cybersecurity Activity – міжнародній програмі з підвищення кваліфікації викладачів та модернізації освітніх програм з кібербезпеки відповідно до міжнародних стандартів.
З 11 липня по 31 серпня 2022 року викладачі кафедри кібербезпеки брали активну участь у проходженні курсів підвищення кваліфікації обсягом 180 годин кожен за програмою літнього навчання USAID “Cybersecurity for Critical Infrastructure in Ukraine Activity”, де мали змогу вдосконалювати власні знання і вміння під керівництвом фахових інструкторів з країн Європи та США ; працювати над виконанням завдань із застосуванням надпотужного хмарного кіберполігону для індивідуальних і командних тренувань з кібербезпеки RangeForce, хмарного навчального середовища Canvas, середовища оцінки кібербезпеки FFIEC Cyber Assessment Tool, хмарної ІТ-Інфраструктури Azure, служби хмарних обчислень Oracle Cloud, комерційної публічної хмари Amazon Web Services та віртуальних серверів Amazon Elastic Compute Cloud тощо.
У надзвичайно інтенсивному режимі викладачі кафедри кібербезпеки ХНУ успішно опанували програму підвищення кваліфікації і отримали міжнародні сертифікати освітнього компонента USAID Cybersecurity Activity проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» з п’яти курсів.
Сертифікат USAID з курсу Security Audit and Risk Management (Аудит безпеки та управління ризиками) отримала доцент кафедри кібербезпеки Вєра Тітова.
Сертифікати USAID з курсу Penetration Testing (тестування на проникнення) отримали доценти кафедри кібербезпеки Юрій Кльоц, Ігор Муляр та Віктор Чешун.
Сертифікат USAID з курсу Advanced Malware Course (Поглиблений курс зловмисного програмного забезпечення) отримав доцент кафедри кібербезпеки Володимир Джулій.
Сертифікат USAID з курсу Cloud Cyber Security (Хмарна кібербезпека) отримала асистент кафедри кібербезпеки Наталія Петляк.
Сертифікат USAID з курсу Foundations of Computer and Network Security (основи комп’ютерної та мережевої безпеки) отримав асистент кафедри кібербезпеки Микола Стецюк.
Сертифікати курсів USAID підтверджують володіння теорією та інструментарієм відповідних дисциплін на рівні міжнародних стандартів, а також дозволяють використовувати набуті знання та вміння, матеріали та методики викладання фахових дисциплін з кібербезпеки від провідних інструкторів з країн Європи та США у компонентах освітньої програми Кібербезпека ХНУ. Крім того, викладачі кафедри долучаються до хмарного кіберполігону RangeForce в ролі інструкторів, що дає змогу самостійного опанування нових тренінгових курсів з кібербезпеки та долучення до їх опанування за безкоштовними ліцензіями студентів кафедри.
Вітаємо викладачів кафедри з успішним опануванням програми курсів та отриманням сертифікатів і бажаємо подальших творчих успіхів у впровадженні міжнародних практик в освітню програму Кібербезпека ХНУ бакалаврського і магістерського рівня вищої освіти.
Інформація кафедри кібербезпеки