Із 24 березня до 13 квітня 2022 року викладачі Варшавського університету (Польща) реалізовували міжнародний доброчинний проєкт «Солідарні з Україною» для вчителів/ викладачів/ майбутніх фахівців-філологів, які викладають/ викладатимуть польську мову як іноземну. Такі заняття можна розглядати як методичну допомогу для педагогів, які починають працювати вчителями/викладачами польської мови для іноземців. Особливо актуальними такі заняття стали для наших майбутніх полоністів – здобувачів вищої освіти спеціальностей кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету: «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська», «Середня освіта. Мови та літератури (польська, українська)», які брали активну участь у всіх заняттях центру Полонікум Варшавського університету.
24 березня заняття провела Anna Rabczuk на тему «Co ślina na język przyniesie» – wybrane techniki konwersacyjne w nauczaniu języka polskiego jako obcego».
25 березня заняття провела Katarzyna Kołak-Danyi на тему «Jak pracować z serią podręczników «Raz, dwa, trzy i po polsku mówisz Ty!»
28 березня заняття провела Aleksandra Święcka на тему «Wstęp do nauczania jpjo osób dorosłych».
1 квітня провела заняття Aleksandra Święcka на тему «Fonetyka i ortografia w nauczaniu jpjo».
2 квітня Agnieszka Jastrzębska провела декілька занять: «Wyzwania towarzyszące nauczaniu jpjo osób z Ukrainy», «Nauczanie jpjo dzieci w wieku wczesnoszkolnym», «Różnice kulturowe polsko-ukraińskie: poradnik nauczyciela jpjo».
4 квітня заняття провела Dagmara Sobiecka на тему «Poziomy biegłości w praktyce».
7 квітня провів два заняття Piotr Kajak на теми: «Kultura popularna w nauczaniu jpjo», «Certyfikacja jpjo».
13 квітня провела зяняття Paulina Potasińska на тему «Przegląd materiałów dydaktycznych do nauczania jpjo».
Відгуки про усі заняття та детальнішу інформацію про проєкт можете прочитати на сайті кафедри слов’янської філології у відповідній статті: https://ksf.khnu.km.ua/page2.aspx?r=2&p=20220415
Усі прослухані лекції та опрацьований на них матеріал студенти-полоністи ХНУ представлятимуть на відповідних заняттях (за завданнями викладача) із «Практичного курсу польської мови», «Розмовного практикуму з польської мови», «Проблемних питань польської мови та перекладознавства» та інших дисциплін означених ОП. А результати й досягнення студентів викладачі зможуть перезарахувати відповідно до «Положення про порядок визнання та перезарахування результатів навчання здобувачів вищої освіти у ХНУ».
Від імені кафедри слов’янської філології та студентів-полоністів Хмельницького національного університету щиро дякуємо організаторам – викладачам Варшавського університету (Польща) за організований і реалізований доброчинний проект «Солідарні з Україною», спрямований на методичну підготовку майбутніх учителів/ викладачів польської мови як іноземної. Ваш проєкт займає значне місце у лінгводидактичній підготовці майбутніх полоністів! Щиро дякуємо за вашу доброчинність та солідарність з Україною!
Завідувач кафедри слов’янської філології ХНУ Неля Подлевська
15.04.2022