Ознайомчо-навчальна практика

Другий семестр для студентів 1 курсу групи СРК-21-1 розпочався з ознайомчо-навчальної практики в онлайн-форматі з провідними соціальними установами та закладами м. Хмельницького.

В перший тиждень студенти зустрілися з директором Комунальної установи «Молодіжний центр» м. Хмельницького Владиславом Гребенюком, який ознайомив з роботою центру, його особливостями та великою кількістю заходів, що відбуваються за ініціативи працівників. Студентам корисним було дізнатись, що «Молодіжний центр» дає змогу реалізувати себе також молоді з особливими потребами та допомагає знайти альтернативу проведення часу з користю не тільки для себе, а й для суспільства.

Також відбулася зустріч із заступником директора Хмельницького обласного центру соціальних служб Наталією Мельник, яка ознайомила з особливостями роботи соціальних служб міста, детально зупинилась на формах надання соціальних послуг та соціальних групах населення, яким вони надаються. Пані Наталя звернула увагу, що для безкоштовного отримання соціальних послуг необхідно звернутися до управління соціального захисту населення, яке проаналізує потреби та направить людину до відповідного надавача послуг.

Студенти зустрілися із заступником директора Хмельницького міського центру зайнятості Інною Білик. Інна Гаврилівна розповіла про діяльність центру зайнятості, а також про інструкції, за допомогою яких здійснюється пошук роботи. Служба є активним посередником на ринку праці між роботодавцями і шукачами роботи, вона на безоплатній основі надає послуги із пошуку підходящої роботи та підбору персоналу, послуги з державного соціального страхування на випадок безробіття, а також здійснює виплату матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою роботи. Студенти ознайомилися з усім спектром послуг центру зайнятості, адже це не тільки пошук роботи, а й перекваліфікація, надання роботи, підвищення кваліфікації та навчання.

Соціальний педагог навчального-виховного комплексу №9 Катерина Загороднікова ознайомила студентів з роботою соціального педагога в закладах освіти та основною метою роботи психологічної служби ЗСО. Цікаво було дізнатись, що НВК №9 бере участь у великій кількості заходів і акцій, а також має гуртки й проводить тренінги для учнів та семінари для вчителів на актуальні теми.

Під час другого тижня практики відбулась зустріч із представницею Хмельницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Вітою Степанюк, яка ознайомила з послугами, що надає центр та принципами, якими керуються фахівці у своїй діяльності. Також вона розповіла, що метою закладу є створення сприятливих умов для задоволення соціальних потреб сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах, гармонійного та різнобічного розвитку щодо захисту їх конституційних прав, свобод та законних інтересів. Було корисно дізнатись про телефон довіри, через посередництво якого цілодобово та анонімно надається консультація щодо проблем, які можуть створити або вже створили передумови потрапляння у складні життєві ситуації.

Також студенти зустрілися з директором Хмельницького обласного центру соціально-психологічної допомоги Аллою Андрейчак. Директор центру розповіла про категорії людей, які мають можливість скористатись послугами центру соціально-психологічної допомоги, принципи роботи з клієнтами, про конфіденційність роботи, а також про важливість роботи волонтером. Корисно було дізнатись про комплекс соціально-психологічної допомоги для людей, які потрапили до центру. У нього входить: надання притулку, кризове та екстрене втручання, консультування та ін., що сприятиме якнайшвидшому поверненню людей до нормальних умов життєдіяльності.

Загалом під час ознайомчо-навчальної практики, з професійної точки зору, студентам було важливо та корисно дізнатися про практичну складову обраної професії соціального працівника.

Лариса Данильчук, Вікторія Руденька

21.02.2022