11.02.2022 відбулась зустріч представників факультету управління, адміністрування та туризму, гарантів ОПП та запрошених стейкхолдерів

11.02.2022 відбулась зустріч представників факультету управління, адміністрування та туризму, гарантів ОПП та запрошених стейкхолдерів

Обговорювались актуальні питання удосконалення освітніх програм спеціальності 073 Менеджмент за трьома освітніми рівнями: PHd, магістри, бакалаври.

Запрошені стейкхолдери:

Лепейко Тетяна Іванівна – д.е.н., проф., Голова науково-методичної комісії вищої освіти МОН України з менеджменту

Поплавський Анатолій Петрович – Завідувач Хмельницького відділення Київського науково- дослідного інституту судових експертиз

Мельник Степан Іванович – д.е.н., доцент., завідувач кафедри фінансів та обліку.

Лопатовський Віктор Григорович – проректор з науково педагогічної роботи ХНУ

Зерчанінов Сергій Володимирович – фінансовий директор ТДВ «Хмельницькзалізобетон»

Декан факультету управління, адміністрування та туризму Рудніченко Є.М. привітав учасників та побажав плідної співпраці.

Стейкхолдери надали наступні рекомендації:

Лепейко Тетяна Іванівна

Уважно проаналізувавши освітні програми Хмельницького національного університету спеціальності 073 Менеджмент, хочу зазначити, на позитивній практиці узгодженості та збалансованості всіх ОП, але з метою підвищення якості пропоную врахувати такі рекомендації:

  1. На рівні бакалаврату – врахувати зміни у вступі на магістратуру та посилити підготовку здобувачів з урахуванням вимог ЄФВВ, тобто акцентувати увагу на вивченні менеджменту, маркетингу та підприємництва, як базових освітніх компонент.
  2. На рівні магістратури – акцентувати увагу на унікальності ОП з урахуванням активної взаємодії з Агенцією регіонального розвитку Хмельницької області та політикою ЗВО щодо розвитку проєктного менеджменту.
  3. На рівні докторів філософії – врахувати вимоги нових стандартів вищої освіти та чітко визначити у ОП обсяг дисертації ( рекомендовано 150-180 стор.).

Поплавський Анатолій Петрович

Ознайомившись з освітніми програмами спеціальності 073 Менеджмент Хмельницького національного університету не лише як роботодавець, а і як батько здобувачки другого рівня, тобто рівня магістратури, хочу зазначити відповідність підготовки сучасним реаліям життя, однак вважаю за доцільне і запропонувати своє бачення удосконалення освітніх програм на факультеті, а саме:

  1. На рівні магістратури необхідно посилити публікаційну активність магістрантів та оприлюднення результатів магістерських робіт не лише на рівні академічної спільноти, а і за рахунок участі магістрантів у круглих столах та інших заходах підприємств, установ, організацій.
  2. На рівні докторів філософії доцільно організовувати спільні наукові дослідження з науково-дослідними установами області, представником яких я і являюсь.
  3. На рівні бакалаврату – активізувати профорієнтаційну роботу у межах області.

Мельник Степан Іванович

Детально ознайомившись з освітніми програмами Хмельницького національного університету, а саме у межах спеціальності 073 Менеджмент, хочу надати такі рекомендації з удосконалення ОП:

  1. З урахуванням вимог нового стандарту PhD та з метою забезпечення ПРН 8 – «Розробляти і викладати спеціальні навчальні дисципліни з менеджменту у закладах освіти», пропоную залучати здобувачів третього рівня до проведення занять, не лише у межах педагогічної практики, а і у межах викладання дисциплін, пов’язаних з тематикою їхнього дослідження (відкриті пари), можливо і англійською мовою.
  2. На рівні магістратури посилити підготовку здобувачів у контексті набуття компетентностей з управління персоналом та переглянути ПРН 15 у ОП другого рівня.
  3. На рівні бакалаврату – збалансувати структуру навчального плану з позиції дотримання балансу вибору окремих вибіркових освітніх компонент у межах відповідних семестрів.

Лопатовський Віктор Григорович

  1. У межах удосконалення підготовки докторів філософії передбачити можливість викладання ОК аспірантами на англійській мові не лише у межах Асистентської педагогічної практики, а і у межах підготовки здобувачів-іноземців першого (бакалаврського рівня).
  2. Розширити тематику наукових досліджень аспірантів, акцентувавши увагу на удосконалення системи менеджменту закладів готельно-ресторанного бізнесу.

Зерчанінов Сергій Володимирович

Ознайомившись з освітніми програмами спеціальності 073 Менеджмент ХНУ, і в цілому погоджуючись із змістом підготовки здобувачів, хочу запропонувати такі рекомендації з удосконалення освітніх програм, враховуючи реалії функціонування вітчизняних підприємств., а саме:

  1. На рівні бакалаврату – посилити підготовку здобувачів у контексті формування компетентностей пов’язаних із підприємницькою діяльністю.
  2. На рівні магістратури – приділити увагу написанню кваліфікаційних робіт на замовлення підприємств.
  3. На рівні докторів філософії – врахувати потреби вітчизняних підприємств у фахівцях із забезпечення економічної безпеки, які б могли здійснювати відбір та аналіз інноваційних проєктів.

11.02.2022