Фото: ДФС у Хмельницькій області
16 листопада в 5:48
ПРОВІДНІ ФАХІВЦІ ДФС ХМЕЛЬНИЧЧИНИ ЗАПРОПОНУВАЛИ СТУДЕНТАМ УНІВЕРСИТЕТУ СТАТИ ПОДАТКІВЦЯМИ
https://www.facebook.com/sfs.khmelnytskyi/ та http://km.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/316915.html
З 2016 року на факультеті економіки та управління кафедрою обліку, аудиту та оподаткування Хмельницького національного університету (ХНУ) здійснюється підготовка за освітніми ступенями бакалавр та магістр за спеціальністю «Облік і оподаткування» . Облік орієнтований не тільки на потреби стейкхолдерів і інвесторів, визначення розміру ВВП та національного багатства, а й на імплементацію державної фінансової політики держави, визначеної податковим законодавством, через центральний орган виконавчої влади і контролюючі органи.
Частиною освітньої програми цієї спеціальності є дисципліни з обліку, оподаткування, аудиту. Студентам надано можливість застосувати набуті знання і вміння при проходженні практики в Головному управлінні (ГУ) Державної фіскальної служби (ДФС) у Хмельницькій області для здобуття досвіду адміністрування обов’язкових платежів юридичних і фізичних осіб із метою забезпечення їх довіри до результатів навчання.
Співробітництво ХНУ та ГУ ДФС у Хмельницькій області ув’язує формування компетентності у рамках національного рівня кваліфікації, підсилює їх практичну складову в аудиті й адмініструванні обов’язкових платежів, а також створює необхідні умови для реалізації учасниками освітнього процесу їхніх здібностей і талантів, для вивчення попиту на окремі спеціальності на ринку праці та для працевлаштування випускників.
Для розширення рамок співробітництва перспективним в майбутньому є залучення працівників ГУ ДФС у Хмельницькій області як учасників навчального процесу з метою посилення якості освітніх послуг.
Свідченням є оферта та організація зустрічі для студентів у ГУ ДФС у Хмельницькій області 15 листопада 2017 року.
Заходи ХНУ засвідчують реалізацію участі у забезпеченні суспільного та економічного розвитку держави через формування людського капіталу членством в Громадській раді ГУ ДФС у Хмельницькій області та формуванням особистості майбутнього фахівця шляхом патріотичного, правового, екологічного виховання, утвердження в учасників освітнього процесу моральних цінностей, соціальної активності, громадянської позиції та відповідальності.
ГУ ДФС у Хмельницькій області як орган доходів і зборів є територіальним органом ДФС України і забезпечує реалізацію її повноважень стосовно відповідного законодавства, а також контролю за надходженням до бюджетів обов’язкових платежів, адміністрування єдиного внеску, дотримання порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) наявності ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів на території Хмельницької області. Начальником ГУ ДФС у Хмельницькій області є Сергій Ковальчук.
Організаційна структура ГУ ДФС у Хмельницькій області представлена понад 70 відділами разом із відділами територій обслуговування ДПІ у м. Хмельницькому, Кам’янець-Подільської ОДПІ, Красилівської ОДПІ, Славутської ОДПІ, до складу яких входять відділення районів області з розподілом обов’язків управління між заступниками начальника ГУ ДФС у Хмельницькій області.
Михайло Войнаренко, перший проректор ХНУ, проректор з науково-педагогічної та наукової роботи, професор кафедри обліку, аудиту та оподаткування, член Громадської ради при ГУ ДФС у Хмельницькій області у привітальному виступі відмітив, що кафедра обліку, аудиту та оподаткування має досвід багаторічної співпраці з ГУ ДФС у Хмельницькій області та ДПІ у м. Хмельницькому: випускники інженерно-економічного факультету (тепер факультету економіки і управління) ставали працівниками органів фіскальних служб, починаючи з 1990 року (як В’ячеслав Семенюк), були головами екзаменаційних комісій для здійснення атестації здобувачів вищої освіти інженерно-економічного факультету (тепер факультету економіки і управління), займались науковою діяльністю і приймали участь у конференціях, а студенти проходили переддипломну практику та представляли дипломні роботи до захисту. Зміни національного рівня кваліфікацій, перейменування спеціальності ще більше наблизили теоретичну та практичну підготовку майбутніх професіоналів. Войнаренко М. П. наголосив, що спільні зусилля ГУ ДФС у Хмельницькій області та ХНУ забезпечать здобуття особами якісної вищої освіти та сприятимуть створенню нових знань, встановленню тісного зв’язку з роботодавцем, створенню необхідних умов для реалізації учасниками освітнього процесу їхніх здібностей і талантів та працевлаштуванню випускників. Перший проректор ХНУ також підкреслив, що спілкування студентів із професіоналами формує безцінний досвід для молоді, а динамічна комбінація знань, вмінь і практичних навичок, способів мислення, професійних, світоглядних і громадянських якостей, морально-етичних цінностей формує їх компетентність, яка визначає здатність особи успішно здійснювати професійну та подальшу навчальну діяльність і є результатом навчання на певному рівні вищої освіти.
На фото (зліва направо): Віктор Чиж, Михайло Войнаренко, В’ячеслав Семенюк, Зінаїда Ворошилова, Наталія Михайлюк
В’ячеслав Семенюк (випускник інженерно-економічного факультету Хмельницького технологічного інституту побутового обслуговування, інженер-економіст), заступник начальника ГУ ДФС у Хмельницькій області, у своєму привітанні ознайомив студентів із завданнями, функціями, структурою установи і підкреслив, що без знання законодавства та бажання працювати дуже непросто обіймати посаду державного службовця ДФС, але молодь – має великі переваги. Він зазначив, що податківці володіють високим професіоналізмом, а їх робота – цікава, відповідальна і перспективна.
Начальник управління аудиту Наталія Михайлюк (випускниця інженерно-економічного факультету Хмельницького технологічного інституту побутового обслуговування, інженер-економіст, з понад 25 -річним стажем контрольно-перевірочної роботи в державних податкових органах) акцентувала увагу студентів на професійних і особистісних якостях, притаманних працівникам фіскального органу. Їх характеризують як найбільших інтелектуалів і професіоналів, які досконало обґрунтовують правопорушення у разі ведення непрозорої діяльності, умисного і неумисного порушення податкового законодавства, ухилення від сплати обов’язкових платежів.
Начальник управління аудиту наголосила студентам, що робота не є легкою, але цікавою з постійним самовдосконаленням, а також потребує глибоких знань бухгалтерського і податкового обліку, спеціалізованого законодавства і технологічних процесів. Наталія Михайлюк підкреслила, що робота з електронними ресурсами ДФС, зокрема з податковою і фінансовою звітністю платників податків та Єдиним реєстром податкових накладних, розкриває схеми ухилення від сплати обов’язкових платежів. Вона відмітила: «У поточному році проведено 527 перевірок, донараховано 97,5 млн. грн. Працівник має володіти таким рівнем компетенції, який дозволить йому на високому професійному рівні провести перевірку. У разі неправомірних дій платників податків акт перевірки може бути викладений на 650 сторінках».
Начальник управління аудиту зазначила: «Новим працівникам допомагають наставники з досвідом роботи, які навчають в процесі проведення перевірок». Вона також звернула увагу на особливий статус працівників державної служби, які мають дотримуватись певних норм поведінки як при виконані своїх посадових обов’язків, так і в позаробочий час. Наталія Михайлюк запросила студентів при наявності вакантних посад взяти участь у оголошеному на них конкурсі.
Віктор Чиж, керівник центру комунікацій фіскальної служби, підкреслив цінність для студентів зустрічі з працівниками ДФС, оскільки податки є основою державності. Він проводить для платників податків багато заходів із роз’яснення змін податкового законодавства. На зустрічі навів студентам – громадянам суспільства – платникам ПДВ – висловлювання Маргарет Тетчер: «Не буває ніяких «державних» грошей. Бувають лише гроші платників податків». Керівник центру комунікацій фіскальної служби нагадав студентам погляди Ш. Монтеск’є, який вважав, що ніщо не вимагає стільки мудрості і розуму, як визначення тієї частини, яку у підданих забирають, і тієї, яку залишають їм, зазначивши, що платниками податків перераховано обов’язкових платежів до бюджетів усіх рівнів у поточному році понад 6 млрд. грн.
Так, за інформацією ГУ ДФС у Хмельницькій області Сергій Ковальчук, начальник ГУ ДФС у Хмельницькій області, в одному із своїх виступів відмітив: «За темпами зростання податкових надходжень в Україні Хмельниччина увійшла до топ-п‘ятірки лідерів. Це передусім заслуга сумлінного бізнесу, який відповідально ставиться до сплати податків. Так, загалом позитивна динаміка бюджетних надходжень базується передусім на конструктивній співпраці із сумлінним бізнесом, впровадженні сучасних електронних сервісів для його обслуговування та діяльності у правовому полі. Також відчутний економічний ефект та соціальний результат приносить реалізація комплексу спільних заходів з легалізації тіньової зайнятості, дієва робота системи упередження ризиків при адмініструванні ПДВ».
За інформацією ГУ ДФС у Хмельницькій області за дев‘ять місяців 2017 року від платників податків Хмельницької області до бюджету надійшло 215,7 млн. грн. військового збору. Як результат, за час, коли почав нараховуватись військовий збір в Україні (з серпня 2014 року), платники податків краю поповнили державний бюджет відрахуваннями на потреби армії у розмірі 690 млн. грн.
За інформацією ГУ ДФС у Хмельницькій області Сергій Ковальчук констатував: «Позаяк військовий збір утримується з легальних доходів громадян, важливо, щоб кожен роботодавець і працівник розумів, що саме офіційне працевлаштування гарантує не лише соціальний захист, а й щомісячне відрахування 1,5 відсотка від отриманого доходу на фінансування оборонної сфери країни. У свою чергу Державна фіскальна служба області генерує чітке і прозоре адміністрування цього стратегічного платежу. А по-друге, наші фахівці здійснюють активні роз‘яснювальні заходи з легалізації праці, які зміцнюють реальний сектор економіки і піднімають податкову культуру».
Також за інформацією ГУ ДФС у Хмельницькій області Тетяна Процюк (випускниця інженерно-економічного факультету Хмельницького технологічного інституту побутового обслуговування), заступник начальника ГУ ДФС у Хмельницькій області, підкреслює: «Питання легалізації праці і погашення заборгованості із виплати зарплати напряму впливає на рівень сплати податку із доходів фізичних осіб та військового збору, не кажучи вже про соціальну значимість розв‘язання даного питання. … У даному питанні пріоритетним для нас залишається метод переконання та публічного впливу».
Для забезпечення комфортних умов для платників податків в ДПІ у м. Хмельницькому ГУ ДФС у Хмельницькій області функціонує Центр обслуговування платників, у якому надаються адміністративні, консультативні та інформаційні послуги.
За інформацією ГУ ДФС у Хмельницькій області Валерій Коновальчук, начальник ДПІ у м. Хмельницькому, відзначив: «Надання адміністративних послуг є одним з найважливіших завдань у взаємовідносинах податкових органів Державної фіскальної служби з платниками податків. Тому, аби громадяни та підприємницька громада краю могли працювати у комфортних умовах, ми намагаємося забезпечити у Центрах обслуговування платників податків якісне і швидке надання усього спектру адміністративних та інформаційно-комунікаційних послуг».
Функціонування Центру обслуговування платників студенти побачили в ДПІ у м. Хмельницькому стосовно реєстрації, консультації, надання адміністративних послуг, проведення звірок, прийому звітності, видачі довідок, роботи приймальні громадян. Серед адміністративних послуг найбільшою популярністю наразі користуються такі, як видача громадянам карток платників податків з присвоєнням реєстраційного номера платника, реєстрація платників єдиного податку, надання витягу з реєстру платників єдиного податку, реєстрація книг обліку розрахункових операцій тощо, яких за дев’ять місяців 2017 року надано 35 492. Суттєвим є те, що платники податку на прибуток мають можливість подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств разом з фінансовою звітністю, яка є її невід’ємною частиною, засобами електронного зв’язку, а саме через сервіс «Електронний кабінет платника».
За інформацією ГУ ДФС у Хмельницькій області Наталія Бєлякова, член громадської ради при ГУ ДФС у Хмельницькій області, голова регіональної ради підприємців, президент Хмельницької торгово-промислової палати, зазначає: «Із запровадженням ДФС нового сервісу для платників податку на додану вартість збільшується число відвідувачів «Електронного кабінету платника». Адже ця новела забезпечує надання доступу платникам ПДВ до даних Єдиного реєстру податкових накладних (ЄРПН) в режимі реального часу щодо складених ним чи його контрагентами податкових накладних та/або розрахунків коригування (ПН/РК). Це економія часу, адже не потрібно йти до податкової, а цілковито можна покластися на комфортне електронне сервісне обслуговування від ДФС».
За інформацією ГУ ДФС у Хмельницькій області Оксана Домерат, заступник начальника Головного управління ДФС у Хмельницькій області, акцентує: «Саме за рахунок впровадження сервісних податкових новацій, передусім електронної системи управління ризиками при адмініструванні податку на додану вартість, процес його нарахування та сплати, повернення бюджетних коштів бізнесу стає максимально прозорим. Як результат, економічно активні підприємства на Хмельниччині суттєво наростили сплату ПДВ, довівши його фактичні надходження до державного бюджету у сумі 890 мільйонів гривень, що майже вдвічі перевищує торішній показник».
За інформацією ГУ ДФС у Хмельницькій області: протягом січня-вересня 2017 року платникам відшкодовано 87,6 млрд. грн. податку на додану вартість при заявлених 88,9 млрд. грн. Протягом вересня 2017 року платникам відшкодовано 9,7 млрд. грн. податку на додану вартість при заявлених 10,5 млрд. грн. Майже 95 % заявлених до повернення сум відшкодовувалися протягом місяця за результатами камеральних перевірок. З початку впровадження Електронного реєстру автоматичного відшкодування ПДВ з 1 квітня 2017 року заборгованість з відшкодування цього податку скорочено на 94 % або на 14,37 млрд. грн. Якщо на початок квітня – на момент запуску системи автоматичного відшкодування ПДВ – загальна заборгованість становила 15,3 млрд. грн., то на 1 жовтня цей показник вже склав 0,93 млрд. грн.
Студенти пересвідчилися, що на сьогодні в «Електронному кабінеті платника» для користувачів доступним є отримання довідки про суми виплачених доходів та утриманих податків, а також діють такі сервіси як формування та подання звітності в електронному вигляді, подання запитів на отримання інформації, направлення листів в електронному вигляді до органів ДФС та отримання відповіді, ознайомлення з публічною інформацію, сплата податків, зборів, платежів, перегляд даних щодо розрахунків з бюджетом. Студентам пояснили використання Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу, який дозволяє платнику податків отримати відповіді на питання щодо застосування норм податкового, митного законодавства або адміністрування єдиного внеску, а також ознайомитись з нормативними документами. Розвиток електронних сервісів ДФС – це пріоритетний напрямок, через них у режимі online уже надається понад 80 відсотків послуг.
Впровадження сучасних електронних та сервісних технологій у діяльності ГУ ДФС у Хмельницькій області та його підрозділів на місцях, базується на створенні сучасної комп‘ютерної бази та інформаційних масивів, які забезпечуватимуть оперативне та якісне податкове обслуговування усіх категорій бізнесу, що потребує розвитку у студентів відповідної компетенції.
За повідомленням Хмельницької митниці ДФС, з початку нинішнього року суб‘єктами зовнішньоекономічної діяльності краю фактично перераховано до бюджету 2 млрд.305 млн. грн. при середньоденних нарахуваннях на Хмельницькій митниці ДФС 12,3 млн. грн. Найбільшими платниками митних розрахунків до бюджету в області є підприємства паливно-енергетичної, хімічної, будівельної галузей, легкої промисловості та агропромислового комплексу, які забезпечують 44 відсотки усіх надходжень. ГУ ДФС у Хмельницькій області зазначає, що у форматі митного експерименту надпланові надходження від здійснення діяльності суб‘єктами зовнішньоекономічної діяльності спрямовуються до спеціального фонду обласного бюджету на реконструкцію регіональних шляхів сполучення. З початку року на ремонт доріг надійшло 170 млн. грн.
ГУ ДФС у Хмельницькій області інформує про інвестиції одного з найбільших світових виробників соняшникової олії, агрохолдингу «Кернел» , в економіку Хмельниччини на будівництво заводу із переробки олійних культур у м. Старокостянтинів, вартість проекту якого оцінюється у 130 мільйонів доларів США. Новий завод стане найбільш сучасним в Україні у своєму сегменті. З 2011 року компанією за результатами діяльності в Хмельницькій області було сплачено понад 350 млн. грн. податків, 35 млн. грн. спрямовано на реалізацію соціальних проектів з підтримки місцевих громад та розвитку інфраструктури сільських територій.
За інформацією ГУ ДФС у Хмельницькій області: завдяки конструктивній співпраці з Хмельницькою обласною радою та Хмельницькою обласною державною адміністрацією у ході поточної сесії депутатами прийнято Програму по забезпеченню надходжень до бюджетів усіх рівнів, створення сприятливих умов платникам податків та належного їх обслуговування на 2017-2021 роки, яка розроблена провідними фахівцями Головного управління Державної фіскальної служби.
За інформацією ГУ ДФС у Хмельницькій області Сергій Ковальчук підкреслив: «Переконаний, що такий модернізований комунікаційний майданчик не лише сприятиме швидкому та безпосередньому отриманню користувачами сервісних послуг та роз‘яснювальних коментарів, але й за своєю формою та змістом упереджуватиме виникнення корупційних проявів, оскільки спілкування співробітників ДФС та представників бізнесу відбуватиметься у електронному форматі та у соціальних Інтернет-мереж».
За інформацією ГУ ДФС у Хмельницькій області Неля Покорук, начальник відділу внутрішньої безпеки (ВВБ) територіальних органів ДФС у Хмельницькій області, вважає: «Профілактика проявів корупції є основним нашим знаряддям у протидії цьому суспільному злу, яке заважає розвитку економіки і країни в цілому. Такі виключні заходи як адміністративне та кримінальне переслідування мають стати крайнім заходом для тих, хто переступив межу норм поведінки і закону. Водночас другим пріоритетним напрямком нашої роботи залишається забезпечення особистої безпеки працівників ДФС в ході виконання професійних обов‘язків». На думку начальника відділу ВВБ, дотримання принципу доброчесності, тобто спрямованості дій кожного державного службовця на захист інтересів держави, є одним із фундаментальних положень Закону України «Про державну службу».
Віктор Чиж наголосив на виключній ролі співробітників ГУ ДФС у Хмельницькій області – бійців спецпідрозділу податкової міліції «Фантом», які виконують свою місію у зоні проведення антитерористичної операції.
Зінаїда Ворошилова, начальник відділу по роботі з персоналом, повідомила студентам про наміри щодо укладання договору про проходження практики студентами спеціальності «Облік і оподаткування». Вона ознайомила майбутніх фахівців з можливостями пошуку вакантних посад, які оголошуються на сайті Державної фіскальної служби України http://sfs.gov.ua/ (Головна>Про службу>Робота з персоналом) http://sfs.gov.ua/pro-sfs-ukraini/robota-z-personalom/, а також на суб-сайті ГУ ДФС у Хмельницькій області (перехід на який здійснюється з головної сторінки сайту Державної фіскальної служби України http://sfs.gov.ua/ у послідовності Головна>Про службу>Структура>Територіальні органи>Хмельницька область>Головне управління ДФС у Хмельницькій області, на головній суб-сайту ДФС у регіоні Головна>ДФС у регіоні>Робота з персоналом>Вакансії. До професійних знань для участі у конкурсі відноситься знання законодавства (Конституція України, Закон України «Про державну службу», Закон України «Про запобігання корупції») і знання спеціального законодавства, що пов’язане із завданнями та змістом роботи державного службовця відповідно до посадової інструкції (положення про структурний підрозділ) (Податковий кодекс України та інші нормативні документи, що стосуються роботи підрозділу). Право на державну службу мають повнолітні громадяни України, які вільно володіють державною мовою та яким присвоєно ступінь вищої освіти не нижче: 1) магістра – для посад категорій «А» і «Б»; 2) бакалавра, молодшого бакалавра – для посад категорії «В» (стаття 19 Закону України «Про державну службу»). Пошук вакансій може бути здійснений і на сайті Національного агентства України з державної служби (http://www.guds.gov.ua/) Головна>Вакансії державної служби http://nads.gov.ua/page/vakansiyi.
Координацію зустрічі від Хмельницького національного університету здійснювали: завідувач кафедри обліку, аудиту та оподаткування, доцент Скоробогата Л. В., доценти Лопатовський В. Г., Ченаш В. С., Джулій Л. В., старший викладач Тарашевська О. В.
Інтегрування зусиль ГУ ДФС у Хмельницькій області і Хмельницького національного університету відбулося задля підвищення обізнаності студентів у значенні професії з обліку й оподаткування стосовно органів виконавчої влади та бізнесу із сподіваннями на подальшу дієву співпрацю. Спілкування представників потенційних роботодавців та науковців і студентів університету у такому форматі є надзвичайно корисним. В майбутньому отримані нові знання та набутий досвід будуть застосовані щодо науково-дослідницької роботи, ведення наукової дискусії, сприятимуть розвитку лідерських якостей у майбутніх фінансових директорів і топ-менеджерів з обліку і оподаткування.