Студенти-механіки на міжнародному промисловому форумі

Cтуденти і викладачі кафедри Технології машинобудування 23 листопада 2017р. відвідали XVI міжнародний промисловий форум, у м.Києві.

Найбільшу промислову виставку України відвідали 28 студентів другого, третього, четвертого та п’ятого курсів під керівництвом викладачів кафедри: к.т.н., доцента Ткачука В.П. к.т.н., доцента Бися С.С., к.т.н., доцента Савицького Ю.В., ст. викладача Присяжного Л.В., ст. викладача Баннова Г. М.

Міжнародний промисловий форум включає в себе спеціалізовані виставки у галузі металообробки, машинобудування та суміжних областей, а також насичену програму науково-практичних конференцій, семінарів, презентацій учасників форуму.

Учасниками виставки є провідні промислові підприємства України, близького та далекого зарубіжжя. Щорічно під час форуму презентуються новітні промислові технології, обладнання, інструмент, комплектуючі, послуги.

Стенди багатьох світових брендів, зокрема Haas Automation (США), Zenitech, Mikrotech, Мотор Січ (Україна), Camozzi (Італія), Doosan (Південна Корея), Yawei-Nisshinbo (Китай – Японія), Siemens, Knuth Werkzeugmaschinen GmbH, Sartorius, Erwin Junker (Німеччина), Kyocera (Японія), TL TECHNOLOGY AG (Швейцарія) були діючими, завдяки чому студенти наочно ознайомитись з роботою сучасного обладнання.

Особливе зацікавлення викликала експозиція фірми Abplanalp (української філії Haas Automation США), де було представлено обладнання та зразки продукції виготовленої шляхом оброблення на верстатах з ЧПК. Фірма “Abplanalp” плідно співпрацює з ХНУ і кафедрою ТМ зокрема. На базі кафедри створено науково дослідний центр, що дає можливість студентам отримувати практичні навики по роботі на верстатах з ЧПК.

Під час ознайомлення із експозицією Хмельницького заводу ковальсько-пресового устаткування «Пригма-Прес», директор заводу Присяжна Любов Миколаївна надала інформацію про перспективи розвитку підприємства.

Подібні екскурсії дуже корисні для майбутніх спеціалістів, і дозволяють студентам, аспірантам, викладачам мати загальне уявлення про сучасний рівень розвитку технологій, обладнання, інструментів і матеріалів. Крім того, на технічних форумах і виставках відбувається спілкування з розробниками і операторами обладнання, налагоджуються зв’язки кафедри з промисловими виробництвами, студенти можуть ознайомитись з перспективними місцями працевлаштування.

Ткачук В.П.
доцент кафедри ТМ