15 червня, 2017 року 11 викладачів кафедри іноземних мов склали міжнародний іспит Pearson Language Test з англійської мови на рівні B2 та C1. Представники компанії S2A приїхали до Хмельницького національного університету та провели екзамен в аудиторіях кафедри.
Іспит на рівень В2 тривав 2 години (письмова частина) та 7 хвилин (усна частина), С1 – 2год 30хв та 8хв відповідно. Структура обох тестів була подібною:
Підготуватися до екзамену можна було за допомогою тестів, викладених в мережі Інтернет (наприклад, http://other-tests.pearsonpte.com/pte-general/practice-resources/), та виданих у посібниках для кожного рівня PTE Test of English General Skills Booster.
На думку викладачів, завдання були нелегкими, але після ознайомлення зі структурою тесту, вимогами та рекомендаціями, зразками завдань, таблицею розподілу балів і пробних тестів можна впевнено іти на випробування. Результати тестування прийшли в електронному вигляді через 2 місяці, ще через місяць викладачі отримали паперові сертифікати.
Колеги з інших кафедр університету часто цікавляться, який екзамен обрати, на що звернути увагу. Ось короткі поради.
Перш за все, потрібно визначити, на якому рівні володіння іноземною мовою ви знаходитесь. В Інтернеті є багато тестів, які в цьому допоможуть. Наприклад, можна скористатися тестом, кожне з питань якого підбирається відповідно до того, як ви відповіли на попереднє. Таким чином, вимальовується реальна картина знань. Спробуйте оцінити свій словниковий запас, граматику та аудіювання за посиланням: https://www.examenglish.com/leveltest/grammar_level_test.htm
Якщо ви підтягнули мову до бажаного рівня, потрібно обрати той тест, до якого ви будете готуватись. Одними з найпопулярніших тестів, які визначають рівень мови, є IELTS (International English Language Testing System) і TOEFL (Test Of English as a Foreign Language). Недоліком цих варіантів є те, що сертифікат буде дійсним тільки два роки. Ціни на його отримання приблизно такі: IELTS – 3500 грн, TOEFL – $180. Крім того, ці тести є діагностичними. Це означає, що ви отримаєте певний рівень відповідно до кількості зароблених на екзамені балів.
Інші два популярні тести – Cambridge English, Pearson Test of English – можуть тільки підтвердити рівень ваших знань. Тобто у заяві ви повинні вказати, на який саме рівень ви претендуєте, наприклад, С1. Якщо ви набираєте достатньо балів, ви отримуєте сертифікат. Якщо балів не вистачило для рівня, на який ви зареєструвалися, то сертифікату не буде. Тобто сертифікату з нижчим рівнем, у нашому випадку В2, не видадуть. Сертифікати про здачу цих екзаменів не мають певного терміну дії, тобто є безстроковими. Ціна залежить від рівня. Наприклад, Pearson B2 – 2350грн, C1 – 2575грн, Cambridge CAE – 3450грн.
Обравши тест, можна до нього цілеспрямовано готуватися, адже кожен з них має свої особливості у формулюванні завдань та їхніх типах.
На сьогодні переважна більшість викладачів кафедри іноземних мов (63% від загального складу кафедри) успішно склали міжнародні іспити та отримали вже згадані сертифікати Pearson Test of English, а також Cambridge Certificate CAE (3 викладачі) та з німецької мови ZOP (Zentrale Oberstufenpruefung – 2 викладачі).
Чому ми вирішили здавати міжнародний іспит? Адже нам не потрібні сертифікати для отримання вченого звання (тим більше, майже всі вже отримали їх раніше), ми маємо ряд підтверджень про знання мови у вигляді дипломів та результатів екзаменів. Але натхненні нашим керівником, завідувачем кафедрою Олександренко Катериною Валентинівною (яка до речі, здавала разом з усіма та отримала сертифікат С1), ми прагнемо розвиватися в обраній сфері. На нашу думку, викладач, який готує студентів до міжнародних іспитів, повинен спочатку сам здати екзамен, щоб мати змогу ділитися отриманим досвідом. Крім того, без належної роботи над собою можна втратити набуті колись знання, а підготовка до серйозного екзамену стала шансом їх освіжити та ще раз перевірити.
Саме тому ми хочемо кинути виклик спорідненим кафедрам, які працюють з іноземними мовами, – кафедрі германської філології та перекладознавства і кафедрі практики іноземної мови та методики викладання – повторити наш скромний «подвиг» і також здобути сертифікати міжнародного зразка про знання іноземної мови.
Кафедра іноземних мов