Сьогодні Україна разом з європейськими країнами вшановує усіх борців із нацизмом, увічнює пам’ять про загиблих воїнів і жертв найкривавішої та найжорстокішої в історії людства війни.
Цей день встановлено Законом України у 2023 році на знак солідарності з Європою в пам’ятанні про ту страшну трагедію в історії людства. Спільним також є символ памʼяті про Другу світову війну – мак памʼяті.

Однак 2014 рік показав, що памʼятати – недостатньо. А повномасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року довело, що не зупинене вчасно зло обернеться на ще більшого монстра. Сьогодні українці, як і 80 років тому, платять високу ціну в боротьбі зі злом, захищаючи зі зброєю в руках не тільки себе, а й країни Європи від російської експансії, даючи світові шанс на створення нової, більш справедливої системи безпеки. Умовою для цього є перемога над Росією, відновлення територіальної цілісності України та унеможливлення майбутньої агресії проти будь-кого на нашій планеті.
Напередодні Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років наукова бібліотека отримала в дар нові видання:


До цього дня бібліотека університету також пропонує до перегляду книжкову виставку, на якій представлені наукові, публіцистичні, краєзнавчі та літературно-художні видання за цією темою (4-й пов., абонемент наукової та художньої літератури).

Наукова бібліотека
Хмельницького національного університету