7 січня – Міжнародний день програміста

У наші дні професія програміста стала досить популярною, а спеціальність має великий поділ від простих користувачів до програмістів високого рівня. Бути програмістом – престижно. Сьогодні вони можуть творити таке, що ще кілька десятиліть тому людство не могло собі навіть уявити. Усе, з чим ми стикаємося за комп’ютером – результат роботи програмістів. Мабуть жодна професія не охоплює так широко всі сфери нашого життя. Для того, щоб працювати в IT-сфері потрібно володіти не тільки талантом, а й цілеспрямованістю та математичним складом розуму. Такі фахівці мислять аргументовано, чітко, критично сприймають інформацію та дошукуються до істини.

До воєнного часу ІТ-ринок України зростав щороку. До прикладу, в 2021 році українська IT-галузь зросла на 36 % – з $5 млрд експорту до $6,8 млрд. Зростання в 20–30 % зберігається щороку, як і збільшується експорт ІТ-послуг. Кількість співробітників і розмір сплачених податків, безперечно, має великий внесок в економіку України.

У 2022 році сфера IT-сфері розвинулася з неймовірною швидкістю та стрімко змінила ситуацію. Майбутнє за програмістами та ІТ-сферою. І сьогодні, головний меседж – «ІТ та програмування буде провідною галуззю України в майбутньому». Саме цей сектор у воєнний час продемонстрував стійкість, галузь продовжує розвиватися, досягати мети, експортувати свої послуги, забезпечувати надходження та підтримувати економіку країни. Записи до лікарів – у смартфоні, документообіг – у смартфоні, навчання – у комп’ютері та смартфоні. І це лише мала частка, до якої причетні українські представники ІТ-сектору. Ми маємо одну з провідних світових експертиз у цій галузі. Тому молоді та амбітні українські інженери та програмісти дадуть Україні величезний поштовх до зростання.

Сьогодні, в умовах війни, кожен щодня працює на благо країни: військові, медики, аграрії, вчителі, представники самих різних професій, серед них і програмісти. Українські програмісти наближають Перемогу України, ІТ-компанії продовжують донатити на армію, боротися на кіберфронті, створювати проєкти, які допомагають українцям перемагати окупантів, отримувати нові знання та освоювати нові професії. Крім цього, було започатковано багато проєктів, на базі яких українські IT-спеціалісти створюють рішення й застосунки, що дозволять підприємцям дуже швидко відновити свій потенціал після Перемоги.

У Хмельницькому національному університеті функціонує факультет інформаційних технологій. Студенти вивчають мови програмування C/C++, C#,  Java, Python та багато інших, отримують навики роботи з операційними системами персональних комп’ютерів і серверів, навчаються роботі з програмованим обладнанням. ХНУ входить до ТОП-20 рейтингу ІТ-вишів 2023. І ми переконані, що випускаємо здібну та талановиту молодь, які братимуть активну участь у наближенні Перемоги та розбудові нашої держави у майбутньому.

Хмельницький національний університет вітає усіх програмістів, а також викладачів та співробітників факультету інформаційних технологій, і всіх здобувачів, хто обрав це освітній напрям зі святом! Міцного здоров’я, розвитку, нових ідей і цікавих проектів. Нехай завдяки вашому неординарному розуму будуть втілюватись у життя неймовірні теорії. Бажаємо, щоб кожен зміг проявити себе у цікавій сфері програмування.

Разом до Перемоги!

Слава Україні!

Відділ зв’язків з громадськістю

Центр цифрових технологій