5 грудня – Міжнародний день волонтера

5 грудня Україна і світ відзначають Міжнародний день волонтера. Свято було засновано у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. В Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року постановою Кабінету Міністрів.

Вже третій рік поспіль в Україні війна і найбільшої допомоги потребують наші захисники, які ціною власного дають відсіч російським загарбникам. І третій рік поспіль невтомно працює волонтерський рух в нашій країні, який змінив не тільки наш світогляд, а й жителів усіх країн світу.

Волонтерська діяльність залишається одним із ключових напрямів роботи Хмельницького національного університету.ГО «Подільський центр громадських ініціатив» спільно з Вільною профспілкою працівників університету, відділом навчально-виховної роботи та студентською радою університету на постійній основі здійснюють волонтерську діяльність, спрямовану на закриття потреб армії. Так, враховуючи запити університетською спільнотою було передано дрони та батареї, прожектори, блоки багатоканальної швидкої зарядки, телевізори, екрани-43’’, РЕБи, планшети, ноутбуки, маніпулятори миші, квадрокоптери, акумулятори, датчики струсу та датчики струсу «вус», тепловізори, прилади для протидії FPV, автомобільні комплекти нічного бачення та багато інших речей для наших військових, які боронять нашу Батьківщину.

Також на прохання «янголів війни» – бойових медиків, які працюють на різних напрямах лінії фронту, було придбано медичне обладнання.

Крім того, спільними зусиллями було реалізовано багато проєктів, серед яких: «На захисті власного дому», «Підтримаємо наших дітей», «FPV-дрони – зброя, що кардинально змінила сучасну війну», «Допомога ДШБ ЗСУ», «РЕБ «Грець 4М» для 80 ОДШБр», «Разом до перемоги», «Сталевий кордон», «Допомога ССО», «Очі перемоги», «Святий Миколай для воїнів ЗСУ» тощо. Деякі з цих проєктів виконувались за запитом наших випускників, які несуть службу у ЗСУ.

Залучення молоді до таких ініціатив формує активну громадянську позицію, виховує свідомих громадян своєї Батьківщини та розвиває необхідні навички командної роботи. Так, Первинна профспілкова організація студентів постійно організовує збори на ліки, продукти харчування, засоби гігієни, грілки, а також сушари для взуття, теплі шкарпетки, рукавиці для наших військових на передову. Вона має власні проєкти «Зігрій військового», «Підтримай захисників України», «Збір на тепло» тощо. Первинна профспілкова організація студентів активно долучається до поїздок, яку організовує Благодійний фонд сім’ї Лабазюк «Ми поруч». Викладачами, співробітниками і студентами ХНУ було придбано більше ніж 468 пар рукавиць, 150 одноразових душів, смаколиків та інші речі, які необхідні нашим захисникам.

Відділом навчально-виховної роботиспільно з викладачами та студентами були зібрані противірусні та протизастудні препарати, протизапальні мазі, льодяники від горла, таблетки, сиропи від кашлю, а також продукти харчування тривалого зберігання, солодощі, випічка, засоби гігієни, смаколики тощо. Акції завершувалися передачею волонтерові, доцентові кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва, кандидату педагогічних наук Олександру Лівшуну для доставки на фронт. Особливим доповненням стали листи та малюнки, які додавалися до пакунків як символ підтримки та вдячності.

На постійний основі волонтерською діяльністю займаються усі факультети і кафедри Хмельницького національного університету. За сприяння Вільної профспілки працівників, Первинної профспілкової організації студентів та кафедри машин і апаратів, електротехнічних та енергетичних систем було зібрано та передано нашим захисникам шапки, шкарпетки, рукавиці, устілки з підігрівом, сухі душі, сушки для взуття, гарячі чаї, засіб для швидкого виготовлення гелевих окопних свічок.

Факультетом управління, адміністрування та туризму додатково зібрано та передано 5 тис. грн на придбання кубу для води харчового. Кафедрою машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем – 10 турнікетів.

Студенти та викладачі Хмельницького національного університету відвідали місцевий військовий госпіталь. Зустріч стала частиною соціальної ініціативи університету, спрямованої на підтримку українських військовослужбовців, які отримали поранення під час бойових дій. У госпіталь привезли засоби гігієни, солодощі, чай, каву, цигарки та власноруч виготовлені ляльки-мотанки.

Двічі на рік у стінах нашого закладу відбуваються благодійні ярмарки на підтримку ЗСУ. Їх незмінними ініціаторами є відділ навчально-виховної роботи та заступники деканів з виховної роботи. Крайній раз зібрані кошти були спрямовані на закупівлю необхідних засобів для наших захисників, а також на придбання тканини для пошиття адаптивного одягу воїнам, які наразі проходять лікування у Хмельницькому обласному госпіталі ветеранів війни. Варто зазначити, що шиють одяг студенти та викладачі кафедри технології і конструювання швейних виробів.

Навесні 2024 року у Хмельницькому національному університеті відбувся загальноуніверситетський Благодійний забіг на підтримку ЗСУ. Ініціаторами та організаторами заходу були Вільна профспілка працівників, ГО «Подільський центр громадських ініціатив», відділ навчально-виховної роботи, факультет здоров’я, психології, фізичної культури та спорту, Центр культури та естетичного виховання студентів. До забігу долучилися 189 учасників. Зібрані кошти були спрямовані на придбання DJI Mavic 3 Pro для ССО ЗСУ.

Три роки поспіль у спорткомплексі Хмельницького національного університету студенти, викладачі та співробітники активно долучаються до плетення сіток. І на сьогодні усі плідно продовжують працювати, адже маскувальні сітки – важливі речі в зоні бойових дій.

На базі кафедри технології машинобудування вже не вперше молодь власноруч виготовляє окопні свічки для українських військових. Відділом навчально-виховної роботи була організована акція «Подаруй тепло» зі збору матеріалів та виготовлення окопних свічок. На кошти, зібрані за ініціативи студентської ради факультету здоров’я, психології, фізичної культури та спорту, було закуплено 20 кг парафіну. До роботи долучилися студенти факультетів економіки і управління; міжнародних відносин і права; інформаційних технологій; інженерії, транспорту та архітектури.

У Хмельницькому національному університеті постійно проходять майстер-класи із виготовлення ляльок-мотанок під назвою «Оберіг для захисника». Організатори заходу – відділ навчально-виховної роботи ХНУ, Наукова бібліотека ХНУ та ГО «Центр реабілітації та відновлення». Всі обереги передали через волонтерів воїнам на передову.

Відділом навчально-виховної роботи спільно із заступниками деканів факультетів та за підтримки Вільної профспілки працівників нашого університету була організована акція зі збору макулатури для підтримання військових. Викладачами, співробітниками і студентами було зібрано більше 1 тонни макулатури. Виручені кошти були спрямовані на закупівлю парафіну та інших матеріалів для виготовлення окопних свічок. Також за результатами акції відділом навчально-виховної роботи було передано 5 тис. грн на потреби військових медиків.

Допомагати нашим воїнам – це те, що ми можемо зробити для наших захисників, які щоденно наближають нашу перемогу та боряться за наше мирне сьогодення і щасливе майбутнє у рідній країні. Перемога – це боротьба і ми допомагаємо її наближати своїми добрими справами, оскільки всі ми хочемо миру. Дякуємо усім, хто долучається до волонтерських ініціатив! Не зупиняємось! Кожен внесок – це вагомий крок.

Долучаємося до підтримки наших воїнів-захисників!

Наближаємо перемогу разом!

Перемога за нами!

Відділ зв’язків з громадськістю