Мусив узятися за бандуру як за останню зброю

23 травня Україна відзначила День Героїв, щоб вшанувати усіх захисників, які просто зараз ведуть боротьбу проти російської агресії за нашу свободу, згадати й тих, хто творив українську державність у минулому.

Напередодні цього дня, 22 травня, директорка наукової бібліотеки Хмельницького національного університету Олена Айвазян відвідала презентацію ілюстрованого альбому-біографії «МУСИВ УЗЯТИСЯ ЗА БАНДУРУ ЯК ЗА ОСТАННЮ ЗБРОЮ», яка відбулася у Хмельницькій міській раді, та отримала в дар для книгозбірні презентоване видання.

Захід був присвячений видатному хмельничанину Костю Місевичу та відбувся у міській раді не випадково, адже сам герой навчався у Проскурівському Олексіївському реальному училищі, яке свого часу розташовувалося у цих стінах. Сьогодні на будівлі міськради встановлено меморіальну дошку діячу.

Кость Місевич - український політичний та культурний діяч, просвітянин, учасник Української революції 1917-1921 років, депутат Української Центральної Ради від Проскурівського повіту, співорганізатор і член управи Української Громади та товариства “Просвіта” в Проскурові, комісар Подільської залізниці часів Української Центральної Ради, Української Держави та Директорії УНР, активний діяч ОУН, учасник Української Повстанської армії, бандурист, засновник школи кобзарського мистецтва.

У презентованій книзі зібрані документи, свідчення товаришів, родичів та учнів Костя Місевича, архівні фото із різних періодів життя подільського бандуриста-повстанця. Видання «Мусив узятися за бандуру як за останню зброю» є надактуальним,  адже постать К. Місевича є яскравим прикладом того, як бути патріотом, не опускати руки та продовжувати боротьбу попри усе..

Упорядниця книги − Оксана Доронська-Собко, наукова співробітниця музею історії міста Хмельницького.

Ознайомитись з виданням можна в науковій бібліотеці, 7-й пов.

Наукова бібліотека

Хмельницького національного університету