20 лютого – День Героїв Небесної Сотні

20 лютого щорічно відзначається День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

День Героїв Небесної Сотні покликаний увічнити людську, громадянську і національну відвагу та самовідданість, силу духу і стійкість громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави.

Тоді, на зламі 2013–2014 років ми зробили свій демократичний вибір: за неповернення до пострадянської моделі відносин між владою та суспільством, відмову від «багатовекторності» у зовнішньополітичному курсі, та заплатили дуже велику ціну – людські життя…

…Небесна Сотня – це 107 загиблих учасників Революції Гідності, а також активісти Майдану, які відали своє життя навесні 2014 року з початком російської агресії на сході України.

До Героїв Небесної Сотні належать люди різних національностей, віросповідання, освіти, віку. Серед них громадяни України, Білорусі та Грузії. Наймолодшому з Героїв, Назарію Войтовичу, було 17 років, найстаршому, Іванові Наконечному, – 82 роки. Зі 107 Героїв Небесної Сотні – три жінки: Антоніна Дворянець, Ольга Бура та Людмила Шеремет.

Назва «Небесна Сотня» уперше вона з’явилася під час прощання із загиблими на майдані Незалежності у Києві 21–22 лютого 2014 року. Наступного дня про Героїв Небесної Сотні вже говорили зі сцени Майдану та писали на інтернет-ресурсах. Також 1 липня 2014 року Верховна Рада України ухвалила закон щодо заснування державної нагороди «Орден Героїв Небесної Сотні».

Сьогодні у Хмельницькому національному університеті відбулось вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Перед 3 навчальним корпусом зібралися члени ректорату, представники студентського самоврядування, викладачі та співробітники. Хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятного знаку «Героям Слава» присутні вшанували незабутій подвиг учасників Революції Гідності.

Війна триває… і зараз нові герої продовжують боротися за ідеали свободи, незалежності та людські цінності. А пам’ять про Героїв Небесної Сотні має бути живою та формувати усвідомлення відповідальності кожного за майбутнє України.

Слава Україні!

Слава нашим Героям!

Слава Героям Небесної Сотні!

Відділ зв’язків з громадськістю
(за матеріалами Українського інституту національної пам’яті)